r. Imieniny:
logo

XVII TYDZIEŃ BIBLIOTEK W DĘBLINIE

05.06.2020
XVII TYDZIEŃ BIBLIOTEK W DĘBLINIE W dniach 8-15 maja odbył się XVII Tydzień Bibliotek pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece" - ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Jest to czas, kiedy biblioteki w całym kraju organizują szereg imprez, mających na celu zwiększenie zainteresowania książką, popularyzację wiedzy o zasobach bibliotek i ofercie edukacyjno-kulturalnej.

W roku bieżącym działania te przybrały formę zdalną (z racji ogólnokrajowej kwarantanny) – spotkania autorskie, wywiady z ciekawymi ludźmi, lekcje biblioteczne, warsztaty, happeningi uliczne i plenerowe, konkursy czy eventy przyciągające rzeszę Czytelników odbyły się przez Internet.

Również Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie przygotowała bogatą ofertę dla swoich Czytelników. Dzięki portalowi Facebook oraz stronie internetowej naszej biblioteki mogliśmy wziąć udział w spotkaniach autorskich z Panią Ewą Iżbicką, Panem Maciejem Filipkiem oraz z Panią Luizą Borkowską -Ziółkowską, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Miało również miejsce wirtualne czytanie książki dla dzieci przez Panią Milenę Kłos-Jędrys jak również fragmentu książki dla dorosłych przez Panią Dorotę Ścibior. Nie zabrakło też konkursów plastycznych oraz koncertu poezji śpiewanej w wykonaniu Pani Luizy Borkowskiej –Ziółkowskiej, utworów własnego autorstwa w aranżacji Pana Michała Pastuszaka, pracownika Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Miejskiemu Domowi Kultury za współpracę podczas akcji Tygodnia Bibliotek 2020.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Dęblinie uroczyście otworzyły Pani Burmistrz Beata Siedlecka oraz Pani Dyrektor Magdalena Krasuska.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z Tygodnia Bibliotek, które dostępne są na stronie internetowej www.deblin.naszabiblioteka.com oraz Facebook ‘u biblioteki.

 

Pracownik MBP

 

http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,xvii-tydzien-bibliotek-w-deblinie

 

Podziękowania

Powrót