r. Imieniny:
logo

I I II KONCERT VI MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA Z MUZYKĄ ORGANOWĄ W DĘBLINIE.

15.07.2020
I i II koncert VI Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową  w Dęblinie. Dnia 5 lipca 2020 roku o godzinie 18:00 odbył się koncert inauguracyjny VI – go Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową w Dęblinie. Kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Piusa V Papieża po mszy o godzinie 17:00 zamienił się w świątynię wirtuozji muzyki organowej.

Uroczystego otwarcia VI edycji spotkania z muzyką organową dokonała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka oraz w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Dęblina Aneta Piwońska. Prowadzącym/konferansjerem I spotkanie był Artur Kułak – parafialny organista. 
 
Po uroczystym otwarciu mogliśmy przejść do meritum sprawy i wsłuchać się w koncert dr hab. Waldemar Gawiejnowicza, który z dęblińskich organów wydobył paletę brzmień. Artysta odgrywał kompozycje Johnna Sebastina Bacha czy Feliksa Nowowiejskiego. 
 
W dniu 12 lipca br. odbyło się drugi koncert z serii Międzynarodowych Spotkań z Muzyka Organową w Dęblinie. Tym razem przed publicznością wystąpił dr sztuki muzycznej Michał Dąbrowski odgrywając utwory np. Antonio Vivaldiego czy Wolfganga Amadeusa Mozarta. Podczas drugiego spotkania powrócił do dęblińskich koncertów odpowiedzialny za kierownictwo artystyczne i prowadzenie Jerzy Kukla.
 
Artyści po koncertach zostali nagrodzeni długimi owacjami na stojąco przez zgromadzonych słuchaczy jak również otrzymali od przedstawicieli władz samorządowych miasta i członków Towarzystwa Przyjaciół Dęblina gratulacje, materiały promocyjne miasta i bukiety kwiatów.
 
Zapraszamy do obejrzenia foto galerii i uczestnictwa w następnych koncertach, które odbędą się 
w dniach 19/26 lipca br. o godzinie 18:00 (po mszy wieczorowej o godz. 17:00) w Kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie. 
 
 
Tekst: Kamil Krypski Podinspektor ds. promocji i współpracy z zagranicą
Zdjęcia: Cezary Pyrka/Kamil Krypski
Powrót