r. Imieniny:
logo

SPOTKANIE WIGILIJNE Z MIESZKAŃCAMI DĘBLINA

22.12.2016
Spotkanie wigilijne z mieszkańcami Dęblina.
W tym roku po raz drugi w historii Miasto Dęblin z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zorganizowało Miejską Wigilię. Na świątecznie udekorowanym placu przed miejskim ratuszem spotkali się mieszkańcy Dęblina, przedstawiciele wielu instytucji i zaproszeni goście.

Dęblińscy Harcerze z drużyny Nieprzetartego Szlaku z phm. Pawłem Jaraszkiem na czele przekazali w ręce pani burmistrz  „Betlejemskie Światło Pokoju”,  tradycyjnie stawiane na wigilijnym stole,  jako symbol miłości, pokoju i nadziei.  Oficjalne życzenia złożyła Burmistrz Miasta Beata Siedlecka, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Monika Bąkała oraz Proboszcz Parafii pw. Św. Piusa V Papieża ks. Zbigniew Daniluk. Symboliczne przełamanie opłatkiem  stworzyło iście świąteczną, radosną atmosferę. Gwar wzajemnych życzeń długo mieszał się z dźwiękiem radosnych kolęd w wykonaniu młodzieży z Miejskiego Domu Kultury. Koncert przygotował Michał Pastuszak. W przyjemnej atmosferze można było skosztować wigilijnych potraw przyrządzonych przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2.

Panował świąteczny nastrój niosąc echem słowa pani burmistrz Beaty Siedleckiej, życzenia miłości, pokoju i ciepła w rodzinnym gronie.


Realizacja: MM MEDIA (TYGODNIK POWIŚLA)
Reporter, dziennikarz: Marcin Mizera.
Kamera: Dariusz Nadolski.

Powrót