r. Imieniny:
logo

WAKACYJNE PRZYGODY W BIBLIOTECE NA MASOWIE

08.09.2022
biblioteka Miejska Biblioteka Publiczna Filia Masów zorganizowała w placówce akcję lato pod nazwą „ Wakacyjne przygody w bibliotece” w dniach 22. 08 – 27. 08. 2022 r. korzystając ze wsparcia funduszy Programu Profilaktyki Uzależnień.

W akcji wzięło udział od 12 – 40 osób w wieku przedszkolnym i szkolnym. Program był ciekawy i rozpoczął się warsztatami dziennikarskimi, kolejno odbyło się spotkanie z czytelnikiem, który zajmuje się pisaniem poezji. Bibliotekarki przeprowadziły również pogadanki na temat zdrowego stylu życia bez uzależnień takich jak: alkohol, narkotyki, dopalacze, czy korzystanie z telefonu komórkowego i Internetu. Dzieci przygotowały plakaty pod tytułem „Bądź trzeźwy” i otrzymały nagrody rzeczowe. W ramach akcji odbyły się również rajdy rowerowe. Uczestnicy zwiedzili dęblińską Twierdzę, poznały jej historię. Oprócz tego, dzieci wzięły udział w rowerowej wycieczce rekreacyjno – edukacyjnej na Wyspę Przygód do Stężycy (19 osób). Mając na uwadze bezpieczeństwo w czasie wolnym, zaprosiliśmy na spotkanie policjantów z Powiatowej Komendy Policji, którzy opowiedzieli jak racjonalnie wypoczywać w wakacje. Zwieńczeniem naszej akcji był sobotni wyjazd do Muzeum im. Jana Kochanowskiego do Czarnolasu, połączony ze spektaklem pantominy. W wydarzeniu kulturalnym wzięło udział blisko 50 osób.

Tak bogaty program był możliwy do zrealizowania, dzięki funduszom przekazanym przez miasto Dęblin, Wspólnotę Gruntową Masów oraz radnego Artura Marzysza. W gronie sponsorów jest też pan Marek Postrzech, który udzielił znacznego rabatu na bilety wejściowe na teren Wyspy Przygód.  

Dziękujemy za wsparcie.

 

Bibliotekarki Jadwiga Ochal i Magdalena Grzelak 

Powrót