r. Imieniny:
logo

W DĘBLINIE O BOŻYM NARODZENIU OPOWIEDZIAŁ STANISŁAW GÓRKA – RELACJA.

28.12.2022
Spektakl W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, z kolejną już wizytą w naszym, a zarazem swoim rodzinnym mieście pojawił się Stanisław Górka. Tym razem zaprezentował mieszkańcom Dęblina historię o Bożym Narodzeniu w świątecznym poetyckim spektaklu pt. "Płoną Izby Drzewka Blaskiem, czyli z Kolędą i z Górką".

Spektakl odbył się 26 grudnia br. w kościele parafialnym pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie. Chwile po godzinie 17 zgasło standardowe oświetlenie kościoła, a zapaliły się sceniczne jupitery, w których blasku ukazał nam się znany, nie tylko ze szklanego ekranu, aktor - Stanisław Górka. Pięknym, ujmującym głosem, talentem wokalnym, w połączeniu z talentem aktorskim i emanującym od artysty ciepłem, wprowadził zgromadzoną publicznośc w temat Narodzenia Pańskiego. Niemalże fizycznie dało się poczuć ciepło, miłoći, radość i magię chwil Bożego Narodzenia, a to wszystko przy akompaniamencie elektrycznego pianina, w wykonaniu Andrzeja Perkmana.  

Po zakończeniu spektaklu artyści otrzymali owacje na stojąco od pond 200 osobowej publiczności. Podziękowania na ręce artystów, za piękny występ złożyła Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka oraz Ks. Proboszcz Andrzej Kania. Artyści otrzymali prezenty w postaci gadżetów z herbem miasta Dęblin, aby jeszcze milej wspominali wizytę w naszym mieście.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Górce i Andrzejowi Perkmanowi za przepiękny występ
i z niecierpliwością czekamy na kolejne.   

 

Organizatorami wydarzenia byli:

Miasto Dęblin

Miejski Dom Kultury w Dęblinie  

Parafia Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie

Towarzystwo Teatralne Pod Górkę   

 

Tekst i zdjęcia: Miasto Dęblin / Inspektor ds. promocji Miasta Dęblin Kamil Krypski

Miasto Dęblin Pozytywnie

Powrót