r. Imieniny:
logo

STANISŁAW GÓRKA ZNÓW ZAWITA DO DĘBLINA.

06.03.2023
Kawałek plakatu Już w najbliższy piątek (10.03.2023 r.) Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka i Rektor - Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur zapraszają na spektakl pt. "Pieśni Miłości i Nienawiści" w wykonaniu Stanisława Górki.

Miejsce: Pałac Jabłonowskich - Sala Balowa

Termin: 10 marca 2023 r.

Godzina: 18:00

Wstęp: wolny (liczba miejsc ograniczona 200 osób)

Wydarzenie organizowane jest z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet i Mężczyzn.

"Pieśni Miłości i Nienawiści" to spektakl w adaptacji i reżyserii Sławomira Gaudyna na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena (tłumaczenie Macieja Karpińskiego, Macieja Zembatego oraz Wojciecha Fladzińskiego) w wykonaniu Stanisław Górki.

Cohen stawiany dziś na równi z Okudżawą, Wysockim czy Brelem, urodził się w Montrealu w 1934 roku w religijnej rodzinie kanadyjskich Żydów. Nawiązania do Boga, odwołania do Biblii, biblijne cytaty są obecne w wielu jego utworach.

Twórcy "Pieśni Miłości i Nienawiści" skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do współczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet. W ciągu 70 minut poetyckiego spektaklu widz odnajdzie wszystkie odcienie uczucia zwanego "miłością". Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż po gorące pożądanie, a później zdradę i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.

Spektakl - taką mają nadzieję twórcy - przypomni polskiej publiczności postać wielkiego artysty jakim był Leonard Cohen.

 

Trailer spektaklu dostępny pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=kAQUqaA32c0

 

Organizatorzy:

Towarzystwo Teatralne Pod Górkę

Miasto Dęblin

Lotnicza Akademia Wojskowa 

Miejski dom Kultury w Dęblinie

 

Serdecznie zapraszamy!

Miasto Dęblin Pozytywnie

plakat z informacjami

 

Powrót