r. Imieniny:
logo

PIEŚNI MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI W WYKONANIU STANISŁAWA GÓRKI.

13.03.2023
Pieśni Miłości i Nienawiści w wykonaniu Stanisława Górki. W miniony piątek 10 marca w Sali Balowej Pałacu Jabłonowskich w Dęblinie, z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn, odbył się spektakl pt. "Pieśni Miłości i Nienawiści", który oparty jest na piosenkach, tekstach i wierszach Leonarda Cohena. Spektakl w adaptacji i reżyserii Sławomira Gaudyna, zaś za aranżację muzyczną odpowiada Andrzej Perkman.

Spektakl przedstawił dobrze nam zanany i lubiany; polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany, profesor sztuk teatralnych, a przede wszystkim rodowity "dębliniak": Stanisław Górka.

Twórcy spektaklu skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do współczesnego świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet. W ciągi 70 minut poetyckiego spektaklu widzowie mogli odnaleźć wszystkie odcienie uczucia zwanego "miłością". Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż po gorące pożądanie, a później zdradę i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.

Artysta został nagrodzony gromkimi brawami po odegranym spektaklu i po chwili wyszedł z garderoby do zgromadzonej publiczności. Była to doskonałą okazja do gratulacji, wspomnień, autografów, czy pamiątkowych zdjęć.

Panu Stanisławowi dziękujemy za kolejny wspaniały występ w naszym mieście i czekamy z niecierpliwością na kolejny.

 

Wydarzenie odbyło się pod patronatem:

Burmistrz Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej

i Rektora - Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztofa Cura

Organizatorzy wydarzenia:

Miasto Dęblin

Lotnicza Akademia Wojskowa

Miejski Dom Kultury w Dęblinie

Towarzystwo Teatralne Pod Górkę

 

Tekst i zdjęcia: Miasto Dęblin / Inspektor ds. promcji i współpracy z zagranicą Kamil Krypski

 

Miasto Dęblin Pozytywnie   

Powrót