r. Imieniny:
logo

ZA NAMI JUŻ KOLEJNA IMPREZA W RAMACH OBCHODÓW XIV OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK

16.05.2017
Za nami już kolejna impreza w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Za nami już kolejna impreza w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: „Biblioteka. Oczywiście!”. Nasza placówka uświetniła to wydarzenie organizując Ogniową Noc Bibliotek. Dlaczego nasze przewodnie hasło w ramach Tygodnia Bibliotek 2017 r. tak właśnie brzmiało? Tak jak ogień widoczny jest w nocy, tak pragniemy, aby czytelnictwo płonęło w sercach i umysłach naszych mieszkańców.

 By każdy, kto czyta książki rozświetlał osobowością innych wokół siebie. Impreza miała przede wszystkim promować czytelnictwo i bibliotekę, jako miejsce, w którym warto bywać. Podczas uroczystości główna placówka wraz z filiami podsumowała swoje działania. Wręczono nagrody laureatom konkursu czytelniczego Mistrz Czytania zorganizowanego przez Filię Rycice i Filię Masów oraz laureatów Gry Miejskiej „Dęblin –tropami miejsc pamięci” przeprowadzonej przez główną placówkę MBP.

Nie zabrakło również wielu atrakcji dla najmłodszych, dorosłych oraz dla całych rodzin. Zgromadzeni goście mogli uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych:

„ Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka”, które zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Dęblinie pod kierownictwem Pani Ewy Fuks i Pani Danuty Miłosz, widowisko czytelnicze, które przedstawił Zespół Szkół Nr 4 w Dęblinie pod kierownictwem Pani Ewy Sarnowskiej oraz inscenizację „ Sąd nad książką”, przedstawiony przez uczniów Zespołu Szkół Ne 3 w Dęblinie pod okiem Pani Danuty Miłosz i Aliny Podlaskiej. Zatańczył dla nas zespól z Miejskiego Domu Kultury, prezentując swój program taneczny pod kierownictwem Pani Małgorzaty Knieć-Sprawki.

Gościem specjalnym naszej nocy był pisarz i redaktor Marcin Wroński. Jako pisarz jest związany z Lublinem. Przyjechał do nas z koordynatorką Dyskusyjnego Klubu Książki i pracownika Działu Instrukcyjno-Metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Dziękujemy Pani Joannie za przywiezienie nowości książkowych dla naszych Dyskusyjnych Klubów Książki oraz książek autora Marcina Wrońskiego, dzięki czemu nasi czytelnicy mogli zakupić najnowsze tytuły pisarza. Spotkanie z Panem Marcinem zostało poprzedzone wizytą na pasie startowym dęblińskiego lotniska, na które zabrał naszego gościa Przewodniczący Rady Miasta, o czym wspomniał na spotkaniu autor, dziękując za to Panu Waldemarowi Chochowskiemu. Zgromadziło ono nie tylko miłośników prozy autora m.in. kryminałów retro o komisarzu Zydze Maciejewskim, ale również potencjalnych czytelników. W sympatycznej atmosferze minęło spotkanie, podczas którego można było porozmawiać z literatem a jego ukoronowaniem było możliwość uzyskania autografu.

Kolejnym punktem imprezy był występ duetu Adrianny Jarosz i Huberta Danasiewicza. Publiczność miała przyjemność usłyszenia w ich wykonaniu utworów z kanonu poezji śpiewanej, dzięki czemu miała obcowała z pięknem, przeżywając wzruszenie lub też radość. Jak przystało na Ogniową Noc Bibliotek nie mogło zabraknąć ogniowych wrażeń. Teatr Ognia „Utopia” z Zamościa zachwycił nas spektaklem żywiołu ognia, tańca, żonglerki oraz teatru dając widzom moc wizualnych przeżyć.

 

Powrót