r. Imieniny:
logo

DZIEŃ DZIECKA

02.06.2017
Dzień Dziecka 1 Czerwca – czwartek, wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na ten dzień. W całej Polsce jest to Dzień Dziecka obchodzony hucznie, kolorowo i przede wszystkim z uśmiechem na twarzy u wszystkich dzieci. Jak co roku nie mogło zabraknąć imprezy przed Urzędem Miasta Dęblin. Dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli spotkały się z burmistrzem Miasta Dęblina Beata Siedlecką, która rozpoczęła wspólną zabawę.

Pani Burmistrz złożyła wszystkim przybyłym dzieciom życzenia oraz poczęstowała je słodyczami. Przez dwie godziny trwała wspólna zabawa. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zabawach i konkursach. Dużym powodzeniem cieszyło się artystyczne malowanie dziecięcych buzi. Przygotowane przez Miejski Dom Kultury atrakcje dały dzieciom wiele radości, a słodycze dodatkowo wywoływały uśmiechy na dziecięcych twarzach.

Oprócz zabaw i podjadania słodyczy dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska pokazowi sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego. Zainteresowanie budziły zarówno pojazdy służb mundurowych jak również sprzęt i stroje, w które dzieci chętnie się przebierały. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się strażakiem, policjantem lub saperem. Spełnienie tych marzeń było możliwe dzięki wsparciu dęblińskiej Policji, OSP Masów oraz saperów z 1 Batalionu Drogowo – Mostowego.

Swoje wystąpienie miał także Komendant Komisariatu Policji w Dęblinie, który opowiedział o Ogólnopolskiej Akacji Profilaktycznej Komendy Głównej Policji, wzywającej do życia bez uzależnień.

Dzieci dziękowały  za organizację bardzo udanej wspólnej imprezy, prosząc jednocześnie by za rok znów mogły się spotkać przed urzędem na wspólnej zabawie.

Organizatorami tej udanej zabawy była Burmistrz Beata Siedlecka oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zespół Interdyscyplinarny.

Polecamy obejrzenie fotogalerii, która  przedstawia atmosferę Dnia Dziecka i Dnia Profilaktyki.

 

Powrót