r. Imieniny:
logo

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WYŻSZEJ SZKOŁY OFICERSKIEJ SIŁ POWIETRZNYCH W DĘBLINIE

21.06.2017
Uroczyste obchody Święta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie 14 czerwca 2017 r odbyły się obchody Święta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych a dokładnie 90 rocznica Szkoły Orląt w naszym mieście

To wydarzenie rozpoczynała Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Loretańskiej w Dęblinie.  Po mszy wszyscy udali się na plac przed pomnikiem „ Bohaterskich Lotników Dęblińskiej Szkoły Orląt” przy ul. Lotników Polskich. Tam rozpoczynając uroczystości  głos zabrał Rektor – Komendant gen. Bryg. Pil. dr Piotr Krawczak dziękując absolwentom szkoły słowami:

 

Trudno dzisiaj znaleźć w Polsce podobną Uczelnię, trudno znaleźć nawet i w Europie - z takim dorobkiem, z taką historią, z taką tradycją, z takimi Bohaterami. (...) Bo to właśnie ludzie - absolwenci tej Szkoły, są świadectwem jej wielkości…

To ponad 90 lat Szkoły Orląt stanowi o jej wartości. (...) Dziś nie byłoby nas tutaj, gdyby nie nasi poprzednicy, gdyby nie historia tej Szkoły. Wspaniałej i wyjątkowej. Jedynej! Szkoły Orląt! - podkreślał Rektor-Komendant.

 

Ponadto w uroczystościach wzięli również udział m.in. przedstawiciele MON, Dowództwa Generalnego RSZ, Dowództwa Operacyjnego RSZ, władz centralnych, samorządowych – Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wraz z Sekretarz Miasta Dęblin Anną Wojdyłą – Pawlak, administracji państwowej, organizacji społecznych, duchowieństwa, seniorów, sympatyków lotnictwa i prymusów Szkoły Orląt. Licznie przybyli także byli rektorzy i prorektorzy z wyższych uczelni współpracujących z Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych. Nie brakowało również dyrektorów i prezesów instytutów, firm, stowarzyszeń i organizacji a także przedstawicieli placówek historycznych, kulturalnych i oświatowych współpracujących z WSOSP. Licznie pojawili się również mieszkańcy Dęblina.

Po uroczystościach na placu przed pomnikiem odbył się koncert w sali widowiskowej Klubu Uczelnianego. To ważne święto zakończyło się piknikiem rodzinnym w parku za pałacem Jabłonowskich.

 

 

 

 

 

Powrót