r. Imieniny:
logo

I KONCERT III- GO MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA Z MUZYKĄ ORGANOWĄ W DĘBLINIE

05.07.2017
I koncert III- go Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową w Dęblinie Miejscem koncertu był kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Piusa V Papieża. Jak co roku serię koncertów rozpoczął Jerzy Kukla odpowiedzialny za kierownictwo artystyczne i ich prowadzenie. Uroczystego otwarcia trzeciej edycji spotkania z muzyką organową dokonała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka. W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Dęblina głos zabrała również Aneta Piwońska.

Po przemówieniach mogliśmy przejść do sedna sprawy i posłuchać koncertu organowego wybitnego niemieckiego artysty Rudolfa Inninga, który grał między innymi utwory takich kompozytorów jak Jan Sebastian Bach czy Feliks Nowowiejski. Na zakończenie występu artysta został nagrodzony długimi owacjami na stojąco przez słuchaczy koncertu jak również otrzymał bukiet kwiatów i upominek w postaci gadżetów promujących nasze miasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i do uczestnictwa w pozostałych koncertach, które odbędą się w dniach 9.07/16.07/23.07 o godzinie 18:00.

 

 

Powrót