r. Imieniny:
logo

RELACJA Z FESTYNU RODZINNEGO „POWITANIA LATA”

11.07.2017
Relacja z festynu rodzinnego  „Powitania Lata”

W ubiegłą niedziele dnia 9 lipca na obiekcie sportowym  przy forcie Mierzwiączka odbył się Festyn Rodzinny  pt. „Powitanie Lata”, który został zorganizowany przez zarządy osiedli Mierzwiączka i Pułaskiego.

Chwilę po godzinie 15:00 na teren przy forcie licznie zaczeli przybywać goście. Impreza urosła swoja rangą do tak dużego wydarzenia, że przybywali mieszkańcy z całego miasta pomimo, iż jest to festyn osiedlowy.  Organizatorzy nie ukrywali zadowolenia z tego powodu.

Oficjalnego otwarcia dokonała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, również mieszkanka osiedla Mierzwiączka wraz z przewodniczącym zarządu osiedla Mierzwiączka Dariuszem Wojdatem, zapraszając do korzystania z przygotowanych atrakcji jak i życząc „ zabawy do samego rana”.

Podczas festynu wielkim powodzeniem cieszyły się konkursy prowadzone przez sekretarza zarządu  osiedla Mierzwiączka Małgorzatę Gadowską i z-cę przewodniczoncego zarządu osiedla Pułaskiego Ilonę Skalińską. Za udział w konkursach dzieci dostawały nagrody główne jak i nagrody pocieszenia. Organizatorzy jak co roku przygotowali multum atrakcji – dmuchane zamki, trampoliny, painball oraz bungee. Do dyspozycji był również kucyk, który w szczególności przykuwał uwagę młodych dziewczynek.  Chłopcy też nie mogli narzekać na brak atrakcji ponieważ na festynie pojawili się motocykliści z grupy motocyklowej HUZAR, którzy prezentowali swoje przepiękne maszyny. W międzyczasie odbyły się pokazy makijażu oraz sztuki walki taekwondo. W wyznaczonym miejscu każdy z uczestników festynu rodzinnego mógł upiec sobie pyszną kiełbaskę nad ogniskiem. Wspomnijmy także, że wszystkie atrakcje były darmowe.

Dodatkowo przez cały festyn można było skorzystać z loterii fantowej za jedyne 3 zł w , której każdy los wygrywał a nagrodami głównymi, między innymi były takie przedmioty jak: rower czy tablet.

Ponadto można było sprawdzić stan swojego zdrowia, mierząc sobie ciśnienie lub robiąc pomiar poziomu cukru w punkcie medycznym. Przygotowani ratownicy dbali o zdrowie i bezpieczeństwo przybyłych mieszkańców.

Na festynie pojawili się również Flisacy z Ulanowa, którzy spływając Wisłą do Gdańska w ramach Roku Rzeki Wisły odbywali postój przy Miejskim Domu Kultury. Szczególna uwagę przykuwali tradycyjnymi staropolskimi strojami flisackimi. Flisacy dziękowali za gościnność obiecując, że będą promować nasze miasto na Biesiadzie Wielkiego Flisu Wiślanego.

Całą zabawę uwieńczył zespół AUDIO, który od godziny 18:00 poprowadził zabawę taneczną z muzyką na żywo, w której zgromadzeni goście uczestniczyli do późnych godzin nocnych.

Oczywiście te wszystkie zabawy i atrakcje nie odbyłyby się bez udziału sponsorów, tj. lokalnych przedsiębiorców oraz Urzędu Miasta, którzy przyczynili się do organizacji finansowej Festynu Rodzinnego.

Dziękujemy bardzo wszystkim mieszkańcom za uczestnictwo i dużą frekwencję.  Do zobaczenia w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z wydarzenia.
Powrót