r. Imieniny:
logo

ODBYŁ SIĘ JUŻ TRZECI KONCERT Z CYKLU III MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA Z MUZYKA ORGANOWĄ

18.07.2017
odbył się już trzeci koncert z cyklu III Międzynarodowego Spotkania z Muzyka Organową Niedziela - dnia 16 lipca 2017 roku odbył się już trzeci koncert z cyklu III Międzynarodowego Spotkania z Muzyka Organową w kościele pod wezwaniem Św. Piusa V Papieża w Dęblinie. Po występach Rudolfa Inninga i Sebastiana Adamczyka przyszedł czas na Józefa Serafina jednego z najbardziej utytułowanych organistów polskich.

Serafin jest profesorem Akademii Muzycznej w Warszawie oraz profesorem i kierownikiem Katedry Organów w Akademii Muzycznej w Krakowie. W 1996 roku prowadził klasę mistrzowską w Seulu w Korei Południowej. Brał udział między innymi w pracach jury międzynarodowych konkursów organowych w  Pradze, Manchesterze i Gdańsku. Jest laureatem w Międzynarodowym konkursie organowym w Norymberdze. Koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w Japonii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.


Tym razem Dęblińska publiczność mogła posłuchać artysty w swoim mieście w utworach takich kompozytorów jak Nicolaus Bruhns, Max Reger, Ferenc Liszt czy Johann Sebastian Bach.


Po występie artysta został nagrodzony gromkimi brawami. Jak każdy z artystów występujących w Dęblińskim kościele Józef Serafin otrzymał bukiet kwiatów od przedstawicielki Towarzystwa Przyjaciół Dęblina Grażyny Paczek oraz zestaw promocyjny miasta Dęblin od Burmistrza Beaty Siedleckiej.  Po każdym koncercie już chyba tradycją stało się wspólne zdjęcie na tle organów.


Za tydzień tj.  23 lipca, godzina 18:00 ostatni  koncert z cyklu III Międzynarodowego Spotkania z Muzyka Organowa w Dęblinie. Będziemy gościć Mariette Kruzel – Sosnowską (organy), która zagra w akompaniamencie fletu w wykonaniu Leszka Szarzyńskiego.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Powrót