r. Imieniny:
logo

ZA NAMI JUŻ OSTATNI KONCERT III-GO MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA Z MUZYKĄ ORGANOWĄ

25.07.2017
Za nami już ostatni koncert III-go Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową. Od 4 tygodni w każdą niedziele lipca o godz. 18:00 w Kościele pw. Św. Piusa V Papieża w Dęblinie odbywały się koncerty znanych w Polsce i na świecie artystów.

Dęblin gościł takich artystów jak Rudolf Inning, Sebastian Adamczyk, Józef Serafin czy tak jak w minioną niedzielę Mariette Kruzel – Sosnowską (organy) w akompaniamencie Leszka Szarzyńskiego (flet). Tym razem mogliśmy usłyszeć takie utwory jak „Humoreska” Antonina Dvoraka, „Gloria” Vincenzo Petrali czy „Sonata XI” Nicolo Moretti. Nie zabrakło również kompozycji Johanna Sebastiana Bacha: „Aria na strunie G” czy „ Liebster Jesu”. Koncert zgromadził ponad 100 widzów, którzy nie ukrywali zadowolenia oddając niejednokrotnie oklaski występującym muzyką.

 

Oficjalnego zakończenia serii koncertów III Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organowa w Dęblinie dokonała Burmistrz Miasta Beata Siedlecka dziękując wszystkim artystą za wspaniałe wystepy, prowadzącemu Jerzemu Kukli za profesjonalną obsługę konferansjera jak i publiczności za dobrą frekwencję.

 

Podziękowania złożyła także główna organizatorka koncertów, przedstawicielka Towarzystwa Przyjaciół Dęblina Aneta Piwońska, dziękując również ks. proboszczowi Zbigniewowi Danilukowi za udostępnienie kościoła w formie sali koncertowej jak i wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji koncertów.

 

Na ręce artystów i prowadzącego zostały złożone materiały promocyjne miasta Dęblin jak i bukiety kwiatów. Po występie artyści jak i wszyscy widzowie zostali zaproszeni do wspólnej fotografii na tle parafialnej świątyni.

 

Podsumowywując, z koncertu na koncert przybywała coraz to większa grupa publiczności .Dęblińskie spotkania z muzyką organową z roku na rok cieszą się większym powodzeniem.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu.

 

 

 

Powrót