r. Imieniny:
logo

DĘBLINIACY W MURZASICHLE

07.09.2017
Dębliniacy w Murzasichle Ostatni tydzień wakacji tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Dębliniacy” spędzili na zgrupowaniu tanecznym w malowniczym otoczeniu polskich Tatr - w Murzasichle. Przez pięć dni grupy ćwiczyły technikę i układy taneczne z różnych regionów Polski. Zwiedzaliśmy pobliskie Zakopane, gdzie podziwialiśmy tatrzańską architekturę drewnianą i zapoznaliśmy się z kulturą i zwyczajami tego ciekawego i bogatego regionu.

Po codziennych treningach wspólnie spędzaliśmy czas na basenie, dyskotekach i wycieczkach. Wiele emocji wzbudzały konkursy oraz „chrzest” nowicjuszy, który przygotowała najstarsza grupa, a finałem jego był wspólnie wykonany taniec. Na zakończenie zgrupowania przy  góralskim ognisku wszyscy tancerze otrzymali upominki i nagrody. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krakowie gdzie zwiedziliśmy Wawel, a na rynku wysłuchaliśmy przepięknie wykonany hejnał z wieży mariackiej.

Pełni wrażeń i wspomnień wieczorem dotarliśmy do Dęblina. Niebawem znów spotkamy się na treningach by we wspólnym śpiewie i tańcu szukać radości i przyjaciół na wiele, wiele lat...

Powrót