r. Imieniny:
logo

WYCIECZKA DO WARSZAWY

12.09.2017
Wycieczka do Warszawy W dniu 24 sierpnia pięćdziesięciu podopiecznych dęblińskich świetlic z osiedli Młynki, Wiślana, Mierzwiączka, Lotnisko oraz Masów wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Bardzo ciekawy plan wyjazd wzbudził duże zainteresowanie wśród dzieci.

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z wielkim zaciekawieniem zwiedzali stadion Legii, z chęcią podążając  za przewodnikiem odkrywali nieznane im miejsca- szatnię, salę konferencyjną, murawę oraz Muzeum Legii. Po drodze był nieplanowany spacer w Łazienkach Królewskich. Po nim w Manufakturze Czekolady wszyscy ze smakiem skosztowali kubek przepysznej, gorącej czekolady i ziarno kakaowca. Każdy uczestnik bez względu na wiek ze skupieniem na twarzy oraz z dokładną precyzją własnoręcznie dekorował swoją tabliczkę czekolady, poznając wcześniej historię jak powstaje. Ostatnim punktem była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie we wspaniałej atmosferze dzieci i młodzież spędzały czas z nauką. Interaktywna ekspozycja pozwoliła im poszerzyć swoją wiedzę i wyjaśnić wiele zjawisk. W drodze powrotnej wizyta w MC Donaldzie okazała się dużą radością dla dzieci, gdzie każdy miał zapewniony posiłek. Mimo wielu atrakcji i intensywności zwiedzania, wychowankowie świetlic na koniec dnia byli pełni energii i na ich twarzach nie było widać zmęczenia.

Ta wspaniała wycieczka niebyła by możliwa, gdyby nie hojność  Pani Burmistrz Beaty Siedleckiej, za którą wychowankowie dęblińskich świetlic serdecznie dziękują. Było to dla nich wyjątkowe zakończenie wakacji.

Powrót