r. Imieniny:
logo

DĘBLIŃSKI PÓŁFINAŁ XVIII JESIENNEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW

17.10.2017
Dębliński półfinał XVIII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów 
W dniu 14.10.2017 r. na scenie Klubu Uczelnianego WSOSP w Dęblinie odbyły się eliminacje do XVIII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Uroczystego otwarcia koncertu półfinałowego dokonała Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, Monika Bąkała.

Dęblin, Zamość, Kąkolewnica, Lublin, Chełm i Hrubieszów to miejsca w których  odbywały się tegoroczne koncerty półfinałowe. W Dęblinie eliminacje odbywały się dla trzech powiatów: ryckiego, puławskiego i łukowskiego. Miejski Dom Kultury w Dęblinie tradycyjnie reprezentował Chór Seniora „Jesienna Róża”.

Jury w składzie:

Anna Kistelska- Główny Instruktor ds. Literatury i Recytacji Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie,

Kornelia Niedbał – Młodszy Instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny

Andrzej Sar- Główny Instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny.

Informacje o tym, kto zakwalifikował się do uroczystego finału zostaną podane na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie po 21 października.

Przegląd adresowany jest do seniorów z terenu województwa lubelskiego działających w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i w innych środowiskach seniorskich – zarówno w zespołach artystycznych, jak i do  wykonawców indywidualnych pragnących zaprezentować swoją pracę artystyczną. Ma on charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w różnych kategoriach: zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, krótkie formy teatralne i kabaretowe, soliści (wokaliści), recytatorzy, prezentacja własnego tekstu.


Organizatorami przeglądu w Dęblinie jest: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

Uroczysty finał XVIII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów odbędzie się w Dęblinie – 18 października 2017 roku, godzina: 12:00, Klub Uczelniany WSOSP, ul. Dywizjonu 303.

Organizatorzy wszystkich Państwa serdecznie na to wydarzenie zapraszają.Tekst: Monika Bąkała
Zdjęcia: Anna Krawczak
Powrót