r. Imieniny:
logo

DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI W TEATRZE POWSZECHNYM W RADOMIU

31.10.2017
Dyskusyjne Kluby Książki w Teatrze Powszechnym w Radomiu Dnia 28 października dwudziestoosobowa grupa klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki i czytelników z MBP w Dęblinie i MBP Filia Wiślana pojechała na spektakl „Władza” Nicka Deara do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Znakomita sztuka uznanego brytyjskiego dramatopisarza Nicka Deara, to nie tylko uniwersalna opowieść o kulisach rządzenia, to także ponadczasowa rzecz o deprawującej sile pieniądza, zepsuciu rządzących i chęci dominacji człowieka nad człowiekiem. Władza powoduje, że krok po kroku zacierają się granice dozwolonych zachowań. Normą stają się bezpardonowe rozgrywki o wpływy, korupcja, malwersacje, rozluźnienie moralne, zakłamanie. Trzygodzinny spektakl upłynął jak jedna chwila. Uczestnicy wyszli ze spektaklu podekscytowani i bardzo zadowoleni. W drodze powrotnej nie ustawała dyskusja na temat sztuki. Kulturalny akcent sobotniego wieczoru nasi czytelnicy chcą powtórzyć w niedługim czasie. Ale czy to znowu będzie teatr w Radomiu czy może w Lublinie zdecyduje repertuar oferowany przez oba teatry.

Serdeczne podziękowania składają czytelnicy i moderatorzy DKK Burmistrz Miasta Dęblin Pani Beacie Siedleckiej i Dyrektor MBP w Dęblinie Pani Dagmarze Jarosz za dofinansowanie naszego wyjazdu.

Pracownik MBP

Powrót