r. Imieniny:
logo

,,WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ...”

28.11.2017
,,Warszawa da się lubić...” Dnia 24 listopada br. uczniowie klasy 1a/b Liceum Ogólnokształcącego i III B Gimnazjum nr 1 w Dęblinie udali się na wycieczkę do Warszawy.

Główną atrakcję stanowił musical pt. „Kobiety na skraju załamania nerwowego”, wystawiony w Teatrze Rampa, ale zwiedziliśmy również kilka wizytówek naszej stolicy.

Pierwszym przystankiem były Łazienki Królewskie, nazywane "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie". To letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Tworzą ją klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Można tu odpocząć, obserwując przyrodę, oraz pogłębić znajomość oświeceniowych idei, odwiedzając takie perły europejskiej architektury, jak: Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Starą Oranżerię, i Podchorążówkę.

Następnie wyruszyliśmy Krakowskim Przedmieściem w kierunku Starego Miasta. Po drodze mogliśmy obejrzeć wiele zabytków oraz charakterystycznych budynków, wliczając w to Pałac Prezydencki i Zamek Królewski.

Po krótkiej przechadzce po Starówce, udaliśmy się na Cmentarz Powązkowski. W atmosferze zadumy i podniosłości spędziliśmy czas poświęcony na rozmyślaniach o tych, których już z nami nie ma.

Zanim udaliśmy się do Teatru Rampa, pojechaliśmy do Galerii Arkadia. Tam ciekawie minął nam czas, który każdy mógł swobodnie wykorzystać.

Kulminacyjnym punktem wycieczki był długo wyczekiwany musical, na podstawie hiszpańskiego filmu o tym samym tytule. Wartka akcja oraz poruszające piosenki, wykonane przez utalentowanych aktorów, zapewniły nam wiele emocji i przeżyć.

Z pewnością wybierzemy się w przyszłości na kolejne spektakle, by spotkać się ponownie z tą formą sztuki.

Marika Gutkowska
Jan PawłasekPowrót