r. Imieniny:
logo

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

04.12.2017
Misiowy uścisk dla wszystkich dzieci!

24 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie, którzy przyszli do szkoły z pluszowym misiem nie byli pytani.
 
Wychowawcy świetlicy szkolnej dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był niezapomnianym przeżyciem dla dzieci. Zorganizowano zajęcia plastyczne, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji z okazji obchodów tego wyjątkowego Dnia. Dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia w roku 1902, który nazywał się Teddy Bear. Każdy otrzymał Lubisia, a za czynny udział w zabawach i konkursach dzieci były obdarowane pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami. Poczęstunek w postaci wafli ryżowych z miodem przypadł do gustu wszystkim łakomczuchom. Do zabaw włączył się również dyrektor ZSO pan Roman Dariusz Bytniewski.

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej zorganizowały Panie : Paulina Przychodzeń, Marta Pataj, Agnieszka Drwal, Małgorzata Macierzyńska oraz Zofia Mongard.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziły również dzieci z oddziału przedszkolnego – 0a i 0b wychowawcą Moniką Kruczyńską. Na początku poznały historię powstania tego dnia, oglądając prezentację multimedialną, nauczyły się przerywnika, który towarzyszył przez cały dzień: „Czy jest duży, czy jest mały – zawsze chętny do zabawy!” Dzieci bardzo chętnie odgadywały zagadki obrazkowe o znanych misiach i z zaciekawienem oglądały fragmenty tych bajek. W ramach propagowania akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wysłuchały opowiadania pt. Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu, czytanego przez zaproszonego gościa – panią Ewę Nowak i jej uczniów – klasę Ib. Dla gości przygotowaliśmy konkurs przyrodniczy o zwyczajach niedźwiedzi.


Atrakcją kulinarną było wykonanie misia z przyniesionych produktów: wędliny, sera żółtego
i warzyw.

Przez cały dzień towarzyszyły nam maski – zrobione poprzedniego dnia i pluszowe misie oraz różne zabawy ruchowo-naśladowcze.

Tekst: Paulina Przychodzeń


Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia MBP Fila Rycice zaprosiła wszystkie dzieci z MP nr 3 (oddział Krasnale, Zuchy Marynarze, Ufoludki) oraz klasę „0” ze SP nr 3 w Dęblinie na urodziny misia.
 
Każde spotkanie rozpoczynało się prezentacją slajdów o historii powstania pluszowego misia oraz o najsławniejszych misiach z bajek filmowych i książkowych.
 
Następnie pani bibliotekarka i dzieci wzięły udział w zabawie „Misiowy uścisk”. Były oczywiści tańce, śpiewy, konkursy z wyjadaniem na czas miodku, chodzenie po linie z misiami na rękach oraz rysowane wierszyki pt.: „Miś”. Dla pań przedszkolanek przewidziano konkurs z zawiązanymi oczami, dla podniesienia stopnia trudności pt. „Rysuję misia”. Wszystkie dzieci uczestniczyły w zgadywaniu zagadek o misiach i niedźwiedziach, a na koniec dostały narysowaną sylwetkę misia do pokolorowania. Oczywiście nie mogło zabraknąć „kubusiowego małego, co nieco” – czyli degustacji słodkich ciasteczek. Dzieci obejrzały bajkę o misiu Paddingtonie oraz o Kubusiu Puchatku. Wszystkie dzieci życzyły misiowi następnych 100 lat!!!
 
Magdalena Krasuska
 

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, w poniedziałek 27 listopada Miejska Biblioteka Publiczna gościła przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie.

W naszej placówce czekał na małe misie ogromny miś, z którym wszyscy się chętnie witali. Dzieci radosne i uśmiechnięte przyszły do biblioteki wraz ze swoimi ukochanymi przytulankami, o których bardzo ciekawie opowiadały. Każdy z misiów miał oczywiście jakieś zabawne imię. Na spotkaniu przedstawiono historię pluszowego misia. Następnie dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu książek. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania bajki pt. „Urodziny Misia Maćka”. Przy dźwiękach piosenek o misiach odbyła się wspólna zabawa. Maluchy z zawiązanymi oczami miały za zadanie ubrać misia w kolorowe, urodzinowe kokardy. Nasze małe pociechy bez problemu rozwiązywały zagadki związane z misiami. Na zakończenie wszyscy otrzymali portret misia do pokolorowania i słodki poczęstunek.


Tekst:  Pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie.

 
Powrót