r. Imieniny:
logo

DOM KULTURY W DĘBLINIE GOSPODARZEM SZKOLENIA DLA DYREKTORÓW I MENADŻERÓW INSTYTUCJI KULTURY Z TERENU WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

19.02.2018
DOM KULTURY W DĘBLINIE GOSPODARZEM SZKOLENIA DLA DYREKTORÓW I MENADŻERÓW INSTYTUCJI KULTURY Z TERENU WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W dniach 13- 14 lutego 2018r. Miejski Dom Kultury w Dęblinie wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie był współorganizatorem szkolenia dla kadry kierowniczej instytucji kultury z terenu województwa lubelskiego.

Partnerami tego wydarzenia był również Gminny Ośrodek Kultury w Stężycy oraz Kompleks „ Wyspa Wisła”. Około siedemdziesięciu dyrektorów z różnych zakątków Lubelszczyzny uczestniczyło w panelach szkoleniowych:
 „ Nowa przestrzeń wirtualna dla instytucji kultury w województwie lubelskim połączona z warsztatami przygotowującymi do moderowania nowej platformy wirtualnej”, „Ochrona danych osobowych w samorządowych instytucjach kultury w świetle nowych uregulowań prawnych RODO”, „ Projektowanie oferty kulturalnej i promocja działań poprzez nowe formy w projektowaniu graficznym”. Uczestnicy szkolenia dokonali również podsumowania działalność kulturalnej za 2017 rok.

Pierwsza część dwudniowego szkolenia odbyła się w Kompleksie Wypoczynkowo - Rekreacyjnym „Wyspa Wisła” w Stężycy, a druga w Hotelu „Oliwia” w Rykach. Wydarzenie to było również doskonałą okazją do promocji naszego regionu. Uczestnicy szkolenia odwiedzili min: gospodarstwo ogrodnicze „JMP Flowers”, gdzie spotkali się z panem Jarosławem Ptaszkiem oraz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie z gośćmi spotkała się Burmistrz Miasta Dęblin - Pani Beata Siedlecka, a dyrektor Muzeum - Pan Paweł Pawłowski przedstawił ofertę swojej instytucji.

Wtorkowy wieczór zakończył się uroczystą kolacją, w której oprócz uczestników szkolenia udział wzięli: Marszałek Województwa Lubelskiego - Pan Krzysztof Grabczuk, Burmistrz Miasta Dęblin - Pani Beata Siedlecka oraz Starosta Rycki - Pan Stanisław Jagiełło. Podczas wieczornej kolacji wystąpił Adam Stoń - solista z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, a gościnnie zagrał Zespół „ALEDŹEZ”.

Szkolenie dla dyrektorów i menadżerów instytucji kultury z terenu województwa lubelskiego jest organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie od kilku lat. Pierwszy raz głównym gospodarzem wydarzenia była instytucja z terenu powiatu ryckiego. Koordynatorem działań była Monika Bąkała - Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie.

Powrót