r. Imieniny:
logo

DĘBLIN NA STAREJ FOTOGRAFII

13.03.2018
DĘBLIN NA STAREJ FOTOGRAFII Jeden obraz mówi więcej niż 1000 słów… Zapraszamy miłośników historii Dęblina na nowy cykl spotkań pn. „Dęblin na starej fotografii”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 14 marca 2018 r. o godzinie 17.00.

Zaprezentowane zostaną najnowsze, unikatowe fotografie i archiwalia z kolekcji Muzeum Sił Powietrznych. Moderatorami spotkania będą: Paweł Pawłowski, Jacek Zagożdżon i Marcin Arbuz.

Spotkania adresowane są do pasjonatów, miłośników historii i kultury, amatorów i profesjonalistów. Pragniemy wspólnie z widzami badać dzieje miasta i regionu, i jednocześnie wspierać kolekcjonerstwo,  upowszechniać lokalną działalność regionalistyczną i wydawniczą. Spotkania odbywać się w formie prezentacji i moderowanej dyskusji na tematy związane z historią i kulturą regionu. Projekt ma na celu przyczynić się do integracji społecznej mieszkańców miasta i gminy Dęblin oraz działać na rzecz wspierania inicjatyw lokalnych. Spotkania mają pobudzić aktywność mieszkańców, wyrównać ich dostęp do kultury i edukacji kulturalnej.

Zapraszamy również regionalistów i kolekcjonerów pragnących zaprezentować swoje zbiory.

 

Powrót