r. Imieniny:
logo

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

21.05.2018
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE W ramach Tygodnia Bibliotek 9 maja Miejska Biblioteka Publiczna gościła dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie.

Tematem naszego spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dla niektórych dzieci nie była to pierwsza wizyta w naszej instytucji. Nasi goście zwiedzili placówkę, dowiedzieli się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyli jak wygląda karta czytelnika oraz poznali  zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki.

W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Maluchy chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach oraz o tym, kto im czyta na dobranoc. Wizyta w bibliotece nie mogła się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała bajkę pt. „Przedszkole” i na prośbę przedszkolaków „101 dalmatyńczyków”. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Bezpośredni kontakt dzieci z książka i biblioteką rozbudził ich wyobraźnię i poszerzył wiedzę.

Pracownik MBP
Milena Kłos

http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,wiz

 

Powrót