r. Imieniny:
logo

JUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU MIISTRZ CZYTANIA I KLUB MILIONERÓW W MBP FILIA RYCICE

21.05.2018
Jubileuszowa edycja konkursu MIISTRZ CZYTANIA i KLUB MILIONERÓW w MBP Filia Rycice W Miejskiej Bibliotece Publicznej na Rycicach po raz dziesiąty odbyło się podsumowanie konkursu „Mistrz Czytania” oraz „ Klub Milionerów”. Wzięło w nich udział 119 uczestników z klas nauczania początkowego I - III oraz z klas IV - VII Szkoły Podstawowej Nr 3 w Dęblinie. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja czytelnictwa oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Biblioteka zadanie to realizuje wspólnie z Zespołem Szkół Nr 3 w Dęblinie.

Patronem honorowym całego przedsięwzięcia jest Burmistrz Miasta pani Beata Siedlecka, która wraz z Dyrektorem MBP w Dęblinie panią Dagmarą Jarosz ufundowała nagrody. Konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać 3  książki w czasie 12 tygodni. „Mistrzem Czytania" został uczeń, który doskonale opanował sztukę czytania ze zrozumieniem i ciekawą interpretacją. W klasach IV - VII uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością treści przeczytanej książki.

Konkurs odbył się w 7 kategoriach wiekowych (klasa I, II, III, IV, V, VI, VII). Nagrodzono 36 osób. Tytuł „Mistrz Czytania" został przyznany w każdej kategorii wiekowej.

         Prezentujemy „Mistrzów Czytania" w poszczególnych kategoriach  wiekowych:

  • Klasa I : Aleksandra Soszka
  • Klasa II : Julia Łyszcz
  • Klasa III : Sara Kośla i Julian Pielak
  • Klasa IV : Tytus Pielak i Agata Arażna
  • Klasa V:   Żaneta Budzińska i Marta Sadkowska
  • Klasa VI: Adam Jaworski
  • Klasa VII: Patrycja Olek i Oliwia Kaczor

Magdalena Krasuska

http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,jubileuszowa-edycja-konkursu-miistrz-czytania-i-klub-milionerow-w-mbp-filia-rycice

Powrót