r. Imieniny:
logo

OSTATNI KONCERT IV MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA Z MUZYKA ORGANOWĄ W DĘBLINIE.

24.07.2018
Ostatni koncert IV Międzynarodowego spotkania z Muzyka Organową w Dęblinie. W każdą dotychczasową niedzielę lipca o godzinie 18:00 kościół parafialny pw. Świętego Piusa V Papieża zmieniał się w sale koncertową gdzie mogliśmy wysłuchać znanych światowych artystów.

Dęblin gościł takich artystów jak: Zygmunt Strzęp o pseudonimie artystycznym - Vincent de Pol artysta Niemiecki Polskiego pochodzenia (organy), Andrzej Chorosiński (organy), Michał Chorosiński (recytacje), Witold Zaborny (organy), czy tak jak w ostatnią niedzielę 22 lipca Eric Lebrun i Marie – Ange Leurent artystów Francuskich grających na organach, co ciekawe grający w duecie zwanym „organy na cztery ręce”.

Podczas tegorocznych spotkań z muzyką organową mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: „W grocie króla gór” – Edwarda Grieg, „Festival Toccata” – Percy Fletcher, „Psalm dobrej woli” – Zygmunta Krasińskiego oraz na ostatnim koncercie Fanfare de „la Peri” -  Paula Dukas czy „Ballet” – Claude Debussy.

Oficjalnego zakończenia serii koncertów IV Międzynarodowego Spotkania z Muzyka Organową dokonała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka dziękując wszystkim występującym artystom za wspaniałe doznania akustyczne, kierownikowi artystycznemu Jerzemu Kukli za profesjonalną obsługę konferansjerską,   księdzu proboszczowi Zbigniewowi Danilukowi za udostępnienie kościoła, organiście Arturowi Kułakowi za udostepnienie i przygotowanie instrumentu, Towarzystwu Przyjaciół Dęblina jako współorganizatorowi za zaangażowanie oraz publiczności z frekwencję oraz liczne brawa.

Podziękowania złożyła również przedstawicielka Towarzystwa Przyjaciół Dęblina Aneta Piwońska wyróżniając dyplomami najbardziej aktywnych w organizację IV Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową w Dęblinie.

Na ręce artystów oraz wszystkich zaangażowanych zostały wręczone materiały promocyjne miasta Dęblin. Po występie artyści jak i wszyscy widzowie zostali zaproszeni do wspólnej fotografii..

Podsumowywując, każda edycja spotkania z muzyką organową przyciąga większą grupę publiczności. Dęblińskie spotkania z muzyką organową z roku na rok cieszą się coraz to większym powodzeniem.

   

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.
Powrót