r. Imieniny:
logo

I OGÓLNOPOLSKI MITYNG MODELARSKI,

23.10.2018
I Ogólnopolski Mityng Modelarski, W ostatni weekend października zapraszamy modelarzy i miłośników plastikowych modeli redukcyjnych na I Ogólnopolski Mityng Modelarski, organizowany w jubileuszowym roku Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100- lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego. Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Redakcja Magazynu Super Model oraz Kagero Publishing.

Konkurs odbędzie się w dniach 27 – 28 października 2018 r. w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
 
27.10.2018 - sobota, godz.12.30- oficjalne otwarcie zawodów
 
28.10.2018 - niedziela, godz. 14.00 – rozdanie na gród i uroczyste zamknięcie zawodów
 
Mityng modelarski w Dęblinie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają do udziału modelarzy indywidualnych oraz zrzeszonych w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granicą. W Mityngu może uczestniczyć modelarz z dowolną ilością samodzielnie wykonanych modeli w danej klasie startowej.
 
Modele będzie można zgłaszać elektronicznie do dnia 24.10.2018 r.
 
Uczestnicy Mityngu będą mieli również okazję wspólnie z Muzeum tworzyć wystawę „100 modeli na 100-lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego”. Przekazane modele zostaną zaprezentowane podczas wernisażu 5 listopada 2018 r. w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
 
Dla uczestników przewidziane są nie tylko nagrody, ale i dodatkowe atrakcje: m.in. zwiedzanie wystaw w Muzeum z przewodnikami, możliwość wyjazdu do Lublina na wystawę historyczną MILITARIA XX wieku, zwiedzanie dęblińskiej Szkoły Orląt i Garnizonu Dęblin.
 
Wśród atrakcji możliwość zwiedzenia Muzeum, Lotniczej Akademii Wojskowej oraz samolotów stacjonujących w bazie, w tym najnowszy samolot szkoleniowy: M-346 Master.
 
Wystawa i konkurs w hangarach Muzeum wśród samolotów i zabytkowych silników. Zobaczysz m.in. silniki lotnicze – od tłokowych po olbrzymie silniki odrzutowe do samolotów typu MiG-21, MiG-29 czy Su-7, oraz odrestaurowane samoloty: AN-2 , JAK-18, PZL 130 Orlik. Na wystawie głównej czeka ponad 70 statków powietrznych, przeciwlotnicze zestawy rakietowe, artyleria przeciwlotnicza oraz sprzęt zabezpieczenia i ubezpieczenia lotów, w tym zestawy radiolokacyjne. Wśród eksponatów znajdują się polskie konstrukcje, takie jak: TS-9 Junak-3, TS-11 Iskra, czy I-22 Iryda, cała rodzina produkowanych w Polsce licencyjnych myśliwców Lim i śmigłowców Mi-2.
 
Partnerzy:
 
Miasto Dęblin, Lotnicza Akademia Wojskowa, 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego, 41. Baza Lotnictwa Szkolnego, Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego, Scale Modeling
 
Miejsce: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1
 
Elektroniczna rejestracja modeli poprzez platformę Scale Modeling (kliknij) https://scale-modeling.com/pl-PL/Home/Upcoming
 
Do pobrania:
• 100 modeli na 100-lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego – Regulamin http://www.sklep.kagero.pl/Wystawamodelarska.pdf
• I Ogólnopolski Miting Modelarski – regulamin konkursu http://www.sklep.kagero.pl/regulaminMiting.pdf
 
Więcej informacji, w tym o wydarzeniu na stronach http://eventylotnicze.eu/index.php/i-mityng-modelarski, https://www.facebook.com/Kagero.SM/ Super Model Magazyn Modelarski oraz na stronie muzeum muzeumsp.pl
 
 
 
Powrót