r. Imieniny:
logo

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

06.12.2018
Dzień Pluszowego Misia W dniach 23-27. 11.2018 obchodziliśmy w SP nr 5 Dzień Pluszowego Misia.

 

Najmłodsi uczniowie, czyli maluchy z klas 0a i 0b wykonały misiowe maski, a także urządziły fotobudkę w kształcie misia. Obie klasy stworzyły także projekty swojego własnego pluszaka, wykorzystując do tej pracy technikę wydzieranki z kolorowego papieru. Przedszkolaki zaprosiły do wspólnego świętowania panią Zofię Mongrad, która ciekawie opowiadała o książkach, w których bohaterami są różne niedźwiadki, np.: Miś Uszatek, Złotowłosa i trzy niedźwiadki oraz Kubuś Puchatek.

Na zajęciach w klasie 0a gościły panie wicedyrektor: B. Stasiak i . M. Pataj. Zajęcia rozpoczęły się od uroczystej parady misiów w rytm melodii „Marsza Radeckiego”. Później dzieci poznały historię powstania pluszowego misia odkrywały przyczyny jego popularności na całym świecie.

Po zajęciach dydaktycznych przyszedł czas na misiowe tańce i zabawy. Zmęczone zabawą misie potrzebowały trochę odpoczynku, więc dzieci zaśpiewały im kołysankę. Pani wicedyrektor wręczyła każdemu z przedszkolaków dyplom dla uczestnika zabawy.

Rodzice przygotowali dla maluchów słodki poczęstunek: czekoladowe misie Lubisie i owocowe soki. Mama Olafa z grupy 0a zrobiła wszystkim dzieciom przepiękną sesję fotograficzną.

Zakończeniem dnia był bal pluszowego misia, podczas którego dzieci wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi tańczyły i śpiewały wesoło.

 

Z kolei klasy I-III odwiedził miś Jaś, który wcielał się w role nauczycieli. Przywitaliśmy go przygotowaną dla niego rymowanką: ,,Czy jest duży , czy jest mały zawsze chętny do zabawy”.

Uczniowie wspólnie z Jasiem poznali genezę Dnia Pluszowego Misia, obejrzeli film o misiach, bohaterach bajek i filmów. Nie zabrakło też ,,misiowego poczęstunku”, czyli Lubisia. Była sesja zdjęciowa z bohaterem dnia –ogromnym, pluszowym Jasiem.

Z pewnością uczniowie i ich pluszaki na długo zapamiętają ten dzień. 

 

S. Gromuł, J. Niewiadomska,

M. Kruczyńska, D. Czajka, E. Nowak, B. Kurek, K. Jaśkowska

 

http://www.lo.deblin.pl/sp5-deblin/aktualnosci-sp5/704-dzien-pluszowego-misia

Powrót