r. Imieniny:
logo

KOLĘDY I PASTORAŁKI ROZBRZMIEWAŁY W MDK

29.01.2015
KOLĘDY I PASTORAŁKI ROZBRZMIEWAŁY W MDK XX Jubileuszowy Przegląd Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych - Kolędy i Pastorałki 2015 odbył się 23 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie. Patronat nad imprezą objęła Burmistrz Dęblina Beata Siedlecka.

 
Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej miał na celu przede wszystkim pielęgnowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania. Był również okazją do prezentacji dorobku zespołów artystycznych a także wspólnej wymiany doświadczeń. W Przeglądzie wzięło udział 65 uczestników zrzeszonych w 7 zespołach wokalnych działających w dęblińskich szkołach podstawowych i gimnazjach.

Prezentację młodych artystów oceniało profesjonalne jury, które postanowiło nagrodzić zespoły: „Iskierki" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dęblinie oraz Zespół Wokalny „Niebiańskie Dzieci" ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Dęblinie. Nagrodę Burmistrza Miasta Dęblin otrzymał Zespół Wokalny „Kolędziołki" z Gimnazjum Nr 1 w Dęblinie.

Ze względu na bardzo zbliżony poziom artystyczny, Jury wyróżniło także pozostałych wykonawców Przeglądu: Zespół Wokalny „Bez nazwy" z Gimnazjum Nr 2 w Dęblinie, Zespół Wokalny „Precelki" z Gimnazjum Nr 4 (SOSW) a także Zespoły Wokalne „Promyk" oraz „Gwiazdeczki" ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Dęblinie.
 
Powrót