r. Imieniny:
logo

NOWOROCZNE SPOTKANIE

20.01.2020
NOWOROCZNE SPOTKANIE 15 stycznia 2020 r. w Filii Masów tradycyjnie odbyło się NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE, którego celem była prezentacja dorobku czytelniczego i artystycznego środowiska biblioteki i Dęblina.

W tym roku kolędowali członkowie DKK działającego w bibliotece, Pani Justynka Zając z uczennicami Szkoły Podstawowej Nr 3 i poetka Luiza Borkowska-Ziółkowska, której akompaniował Michał Pastuszak.
 
Wspólne kolędowania było głośne i radosne. Usłyszeliśmy kolędy tradycyjne oraz współczesne.
 
Zaprezentowano i nagrodzono super czytelników. Do tego grona należą: Walentyna Kalbarczyk, Krystyna Buśko, Urszula Chmiel, Teresa Dydak, Barbara Sokołowska, Danuta i Henryk Wojciechowscy, Mirosława i Marianna Czarny oraz dzieci Natalia Majewska, Anna i Maria Gosk i Maja Kryczko.
 
Spotkanie odbyło się w miłej i noworocznej atmosferze, zostało ciepło przyjęte przez przybyłych gości, wśród których była Pani Beata Siedlecka – Burmistrz Miasta Dęblin i Pani Magdalena Krasuska – Dyrektor MBP.
 
Noworoczne kolędowanie zakończono biesiadą, którą wsparli finansową Pan Artur Marzysz i Wspólnota Gruntowa oraz członkowie DKK.
 
Podsumowaniem kolędowania niech będzie wiersz Pani Luizy Borowskiej-Ziółkowskiej:
 
SERC KOLĘDOWANIE
 
mocno chwyćmy się za ręce
 
nie puszczajmy!
 
i dopiero gdy od skroni
 
całym ciałem
 
aż do dłoni
 
szczypnie dreszczem
 
skra miłości
 
odetchnijmy….
 
Powrót