r. Imieniny:
logo

WSPOMNIENIA ZE SKRZYDLATYCH JUWENALIÓW 2015

26.05.2015
Wspomnienia ze Skrzydlatych Juwenaliów 2015 Skrzydlate Juwenalia 2015 przeszły już do historii miasta. W pamięci wielu obecnych w dniu 14 maja na Stadionie KS „Czarni Dęblin” pozostały już tylko miłe wspomnienia. Niewątpliwie było to ważne wydarzenie, ponieważ historia Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych to już 90 lat, ale po raz pierwszy studenckie Skrzydlate Juwenalia odbyły się na terenach miejskich.

 

Czwartkowe święto żaków rozpoczęło się od przekazania przez Burmistrza Dęblina - Beatę Siedlecką Klucza do Bram Miasta przedstawicielom Samorządu Studentów WSOSP. Podczas tego symbolicznego przekazania klucza Burmistrz podkreśliła, że na ten wieczór oddaje władzę nad miastem młodzieży i liczy na ich odpowiedzialność. Dodała również, że cieszy się z tej inicjatywy i zaangażowania młodych ludzi w tego typu przedsięwzięcia. Liczy na dalszą współpracę i podejmowanie kolejnych wyzwań. Wspomniała również, że jest otwarta na rozmowy i współpracę z młodzieżą oraz, że za każdym razem będzie wspierać młodych ludzi w ich przedsięwzięciach.

Po tym uroczystym akcencie nadszedł czas na zabawę i koncerty. Na dęblińskim stadionie w czwartkowy wieczór bawiło się wielu dębliniaków oraz mieszkańców okolicznych miejscowości. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej, który mimo niskiej temperatury powietrza mocno rozgrzał atmosferę. Cały stadion śpiewał razem z zespołem min: „Skrzydlate ręce” czy „Tak smakuje życie”.

Z całą pewnością można powiedzieć, że Skrzydlate Juwenalia 2015 należą do udanych. Klucz do Bram Miasta wrócił do Ratusza a Samorząd Studentów WSOSP zapowiada, że na jesieni już zaczną przygotowywać się do imprezy w przyszłym roku. 

 

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć fotografom:
Katarzynie Adamczyk, Radkowi Grochulskiemu i Michałowi Padlewskiemu

 

Powrót