r. Imieniny:
logo

W PIĄTEK 28 SIERPNIA W MIEJSKIM DOMU KULTURY ODBYŁA SIĘ TRADYCYJNA JUŻ IMPREZA „ARTYSTYCZNE ZAKOŃCZENIE LATA”.

02.09.2015
W PIĄTEK 28 SIERPNIA W MIEJSKIM DOMU KULTURY ODBYŁA SIĘ TRADYCYJNA JUŻ IMPREZA „ARTYSTYCZNE ZAKOŃCZENIE LATA”. Jak zawsze dzieliła się na dwie części: wystawę i koncert. Tym razem swoje zdjęcia prezentowali Agata i Jerzy Kucharscy.

Od paru lat odszukują cmentarzyki wojenne związane z tzw. Operacją Warszawsko – Dęblińską, która miała miejsce w październiku 1914 r. oraz poszukują podobnych śladów związanych ze zdobywaniem twierdzy Iwangorod w 1915 r. W efekcie powstała wystawa, na której ukazano aktualny stan kilkudziesięciu obiektów, często zaniedbanych, ale malowniczo wpisanych w krajobraz. Po wystawie oprowadzali autorzy, udzielając szczegółowych informacji na temat sfotografowanych cmentarzy.
 
Po wystawie uczestnicy wysłuchali koncertu Poławiaczy Pereł w składzie: Marek Kozak (perkusja), Sławomir Frydecki (gitara basowa, wokal), Piotr Mazurek (gitara elektryczna), Rafał Wiercioch (gitara elektryczna). Tym razem zespół zaprezentował standardy bluesowe zarówno polskie jak i anglojęzyczne. Przez godzinę usłyszeliśmy przeboje Muddy'ego Watersa, Jimiego Hendrixa, Boba Dylana czy Tadeusza Nalepy. Koncert jak zwykle bardzo się podobał i nie obyło się bez bisowania.
 
Publiczność pogoda i publiczność dopisała. Na wystawę i koncert przybyło kilkadziesiąt osób, a wśród nich Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Chochowski, radni: Renata Mikusek, Sławomir Chomżyński, Jerzy Sobiech oraz prezes OM PTTK Dariusz Kamiński.
 
Powrót