r. Imieniny:
logo

RELACJA Z V POWIATOWEGO FESTIWALU DZIECIĘCEJ PIOSENKI LUDOWEJ GAIK

20.05.2016
RELACJA Z V POWIATOWEGO FESTIWALU  DZIECIĘCEJ PIOSENKI LUDOWEJ GAIK Już po raz piąty, w dniu 19 maja 2016r. w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie odbył się Powiatowy Festiwal Dziecięcej Piosenki Ludowej "Gaik", podczas którego swoje umiejętności wokalne zaprezentowały przedszkolaki z powiatu ryckiego.

W tegorocznym finale zaprezentowało się 19 uczestników z przedszkoli w Goździe, Stężycy, z Przedszkola nr 2 i 5 w Rykach, ze Starego Bazanowa oraz Przedszkola nr  1, 3 i 4 w Dęblinie.    

Mali artyści ubrani w barwne, ludowe stroje wykonywali przyśpiewki z różnych regionów Polski. 

Po naradach jury przyznało wszystkim wykonawcom wyróżnienia, a zwycięzcy otrzymali ogromne maskotki ufundowane przez Patrona wydarzenia- Burmistrza Miasta Dęblin, Beatę Siedlecką, której towarzyszył Wiceprzewodniczący Rady Miasta Henryk Wiejak. 

Nagroda Burmistrza powędrowała do Małgosi Sawickiej z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Rykach, Izy Marchel z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Dęblinie oraz do Oli Grzegorek z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Dęblinie.  

Umiejętności wokalne młodych artystów oceniali: Andrzej Sar- Główny Instruktor do Spraw Twórczości Ludowej w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie oraz Michał Pastuszak- instruktor teatralny i kierownik impresariatu w dęblińskim domu kultury.

W trakcie oczekiwania na werdykt jury, dzieci miały możliwość uczestniczenia w słodkich warsztatach plastycznych pod kierunkiem Anny Krawczak.

Organizatorzy zadbali również o opiekunów, którzy przyjechali na festiwal z małymi artystami. Dla nich przygotowano krótkie warsztaty taneczne, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy z dziećmi. Warsztaty dla dorosłych przygotowały instruktorki: Ewa Rząsa oraz Małgorzata Knieć- Sprawka.

Pomysłodawczynią Powiatowego Festiwalu Dziecięcej Piosenki Ludowej „GAIK” jest  Małgorzata Knieć - Sprawka, a festiwal ten odbywa się tylko w dwóch miastach Polski: w Dęblinie i w Kraśniku.

 

 

 

Autor zdjęć: E. Danasiewicz.

 

Powrót