r. Imieniny:
logo

NOC KULTURY 2016

08.06.2016
Noc Kultury 2016 W minioną sobotę w MDK-u odbyła się – wzorem innych miast w Polsce – Noc Kultury.

Zainaugurowało ją autorskie spotkanie z warszawskim poetą Janem Rychnerem. Przyciągnęło ono miłośników sztuki słowa. Wśród nich pojawili się poeci z Dęblina, Chełma oraz Warszawy. Spotkanie poprowadziła Izabela Zubko (również poetka), która od wielu lat współpracuje z MDK. Pierwszą osobą, która została poproszona o zabranie głosu była Pani Agnieszka Midouchowska-Zienkiewicz – doktorantka Wydziału Psychologii, pisząca swoją pracę właśnie o poetach. To z jej inicjatywy odbyło się opisywane spotkanie. Po prezentacji wierszy Pana Jana, przybyli na wieczór słuchacze wymienili się poglądami na temat poezji współczesnej i jej miejsca w kulturze.

Kolejne wydarzenie Nocy Kultury to warsztaty artystyczne. Uczestnicy mieli do wyboru trzy formy: filc – zajęcia poprowadziła Anna Krawczak (instruktor MDK), ceramikę – zajęcia poprowadziła Agata Osika-Kucharska (Dyrektor MDK), wiklinę – zajęcia poprowadził Grzegorz Gordat (instruktor MDK). Od wielu lat rękodzieło artystyczne cieszy się w MDKu dużą popularnością. Było tak i tym razem.

Ostatnią atrakcją Nocy Kultury było wspólne ognisko z kiełbaskami przy dźwiękach gitary
i śpiewu duetu Jacek Rayski i Michał Pastuszak. Zaprezentowali oni piosenki turystyczne
i żeglarskie, które świetnie wkomponowały się w wiślany krajobraz. Podczas wspólnego śpiewogrania obecny na Nocy Kultury Waldemar Chochowski – Przewodniczący Rady Miasta Dęblin – złożył na ręce Agaty Osiki-Kucharskiej życzenia i gratulacje z okazji Dnia Działacza Kultury, który przypada 29-go maja. 

Powrót