r. Imieniny:
logo

DNI DĘBLINA 2016 - RELACJA

23.06.2016
Dni Dęblina 2016 - relacja Tegoroczne Dni Dęblina dobiegły już końca. Liczne atrakcje, dobra muzyka i piękna pogoda sprawiły, że były to trzy bardzo udane dni. W tym roku program była bardzo bogaty
 i każdy, niezależnie od wieku mógł znaleźć w nim coś ciekawego dla siebie.

Piątek był dniem na sportowo. Dzieci i młodzież z dęblińskich placówek oświatowych rywalizowały w różnych dyscyplinach sportowych na obiektach  ZSO przy ul. 15 P.P. „Wilków”. Piątek to również występy wokalno- taneczne uczniów oraz wystawa historyczna „Stalag 307” w Zespole Szkół Nr 3. Podczas tegorocznego Święta Miasta rąbka tajemnicy uchyliły Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 oraz Wojskowe Zakłady Inżynieryjne, które w piątek i sobotę zorganizowały Dni Otwarte dla wszystkich chętnych. Na co dzień oba zakłady nie są dostępne dla osób z zewnątrz, dlatego była to niepowtarzalna okazja, aby bezpośrednio poznać specyfikę i rodzaj ich działalności.  Piątkowe obchody Dni Dęblina zakończyły się Wernisażem Wystawy Twórców Dęblińskich. Wydarzenie to jest organizowane cyklicznie i zawsze odbywa się podczas corocznego Święta Miasta. Wystawie towarzyszyła promocja trzynastej już edycji Almanachu Twórców Dęblińskich.
 
Początkiem sobotnich uroczystości była Akademia Modelarska zorganizowana przez Burmistrz Beatę Siedlecką oraz Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych gen. bryg. (R) pil. inż. Ryszard Hacia. Podczas prawie pięciogodzinnych warsztatów, dzieci wykonały piękne modele i poznały tajniki modelarstwa.  Sobotnie przedpołudnie to również wiele turniejów sportowych. Na terenach ZSO przy ul. 15 P.P. „Wilków” odbyły się: Turniej Tenisa Stołowego, Siatkówki Plażowej, Piłki Nożnej oraz Tenisa Ziemnego. Wszyscy zawodnicy w tym dniu walczyli o puchary Burmistrza Miasta Dęblin. 
 
Tradycyjnie, również w tym roku na Strzelnicy Reduta „Balonna” odbyły się zawody strzeleckie, również o Puchar Burmistrza. Organizatorami zawodów było Nadwiślańskie Stowarzyszenie Historii Militarnej – Dęblin – Sekcja Strzelecka. Miłośnicy historii lotnictwa mogli skorzystać z bezpłatnego wejścia do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, które specjalnie w sobotę otworzyło się dla mieszkańców. 
 
Sobotnie popołudnie i wieczór to wspólny festyn na Stadionie Miejskim przy ul. 15 P.P. „Wilków”, który rozpoczął się od wspaniałego występu Orkiestry Wojskowej z Dęblina. Podczas ich występu uroczystego otwarcia Dni Dęblina 2016 dokonała Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka. Na sobotniej scenie wystąpili artyści reprezentujący dwa kluby. Klub 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego i Klub Uczelniany Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Swój kunszt artystyczny zaprezentowali: Ewelina Pisarska - Kalbarczyk oraz uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego z akompaniamentem Andrzeja Królikowskiego. Wystąpił również Dawid Jakubczuk ze swoim zespołem Lost in the chaos, Maja Serafin, Paweł Juś i zespół U-Dance. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół MAFIA.
 
Niedzielne świętowanie w godzinach porannych rozpoczęli wędkarze, którzy zorganizowali zawody o Puchar Burmistrza i Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin.   Fani „dwóch kółek” brali udział w Rajdzie Przyjaciół Dęblina i Dęblińskim Rajdzie Rowerowym. W niedzielę można było również zwiedzić Twierdzę Dęblin. Niestety ze względu na niski stan wody w rzece Wisła trzeba było odwołać rejs statkiem, na który wielu mieszkańców Dęblina i okolic czekało z niecierpliwością. 
 
Kolejnym punktem programu był festyn, który również  rozpoczął się o 16:00 na Stadionie Miejskim przy ul. 15 P.P. „Wilków”. Niedzielne występy rozpoczęły się od koncertu zespołu muzycznego „ Rodzina B”. Następnym punktem programu był Koncert Jubileuszowy pt: „40 lat minęło”, podczas którego Miejski Dom Kultury w Dęblinie zaprezentował cały swój dorobek artystyczny. Jak wynika z tytułu koncertu właśnie podczas tegorocznych Dni Dęblina- Miejski Dom Kultury oraz jego pracownicy świętowali piękny Jubileusz  40 - lecia działalności.   Z tej właśnie okazji Burmistrz Beata Siedlecka złożyła wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia i podziękowała za trud i pracę na rzecz rozwoju lokalnej kultury. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Gilden life.
 
Sobotni i niedzielny wieczór zakończył się pokazem sztucznych ogni. Mieszkańcy Dęblina i okolic bawili się doskonale do późnych godzin wieczornych, ponieważ wyjątkowo w tym roku aura pogodowa była bardzo sprzyjająca. 
 
 
Powrót