r. Imieniny:
logo

WYJĄTKOWE I NIEPOWTARZALNE ZAKOŃCZENIE LATA

06.09.2016
WYJĄTKOWE I NIEPOWTARZALNE ZAKOŃCZENIE LATA Sobotnie popołudnie i wieczór w dniu 3 września 2016 roku zapisało się w pamięci wielu uczestników dęblińskiego „Zakończenia Lata” jako wyjątkowo radosny i niepowtarzalny czas. Plac targowy przy
 ul. Niepodległości w Dęblinie na kilka godzin stał się miejscem wspólnych spotkań Zarządów Osiedlowych oraz mieszkających na nich dębliniaków.

Siła każdego samorządu tkwi w potencjale jego mieszkańców. Dowodem na te słowa jest piękna postawa ludzi, którzy swoją aktywnością i zaangażowaniem wspólnie z urzędem stworzyli nowe wydarzenie kulturalne w Naszym mieście.
 
Koniec lata to czas, kiedy w wielu ogrodach, na  grządkach i w sadach  dojrzewają warzywa i owoce a kwiaty z rabatek uśmiechają się ciepłem barw do każdego, kto na nie zwróci uwagę. 
 
Koniec lata to czas, kiedy wszystkie dary Matki Ziemi trafiają do naszych kuchni i garnków, aby nacieszyć nasze podniebienia.
 
Koniec lata to również dobry czas, aby się tym wszystkim podzielić z innymi. 
 
Podczas sobotniego „Zakończenia Lata” Zarządy Osiedlowe z terenu Miasta Dęblin przygotowały stoiska na których nie brakowało sezonowych ciast z owocami,  swojskiej pajdy chleba ze smalcem, kiełbas, grochówki, bigosu, lecza, pierogów, knedli ze śliwkami, miodów z domowej pasieki itp. Wszystkie stoły były pięknie przystrojone kompozycjami roślinnymi, więc każdy Zarząd Osiedlowy kusił, aby przystanąć choć na chwilę i skosztować tego co tam zostało przygotowane. 
 
Pomysł spotkań międzyosiedlowych zrodził się dość niedawno i był efektem wielu wspólnych rozmów pani Moniki Bąkała ( z Urzędu Miasta Dęblin) z mieszkańcami, którzy czują dużą potrzebę integracji społecznej. Okazuje się, że wśród mieszkańców jest wielu, którym się chce. Ludzie, którzy z radnością i zaangażowaniem potrafią ożywiać i animować lokalne społeczności. To jest piękne i motywuje do tworzenia dobrego klimatu dla tego typu inicjatyw.  
 
Podczas sobotniego „Zakończenia Lata” swoje stoiska zaprezentowały Zarządy: Osiedle Lotnisko, Osiedle 15 P.P. „Wilków”, Osiedle Starówka, Osiedle Jagiellońskie, Osiedle Rycice, Osiedle Młynki, Osiedle Irena, Osiedle Pułaskiego, Osiedle Mierzwiączka i Osiedle Żdżary. 
 
Bogato zastawione stoły były również okazją do finansowego zasilenia potrzeb poszczególnych Zarządów Osiedlowych. 
 
W trakcie sobotniego spotkania, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Program artystyczny z quizami i konkursami dla dzieci poprowadził Krystian Makston- warszawski aktor, muzyk i artysta.  Młodzi artyści z Dęblina i Borowej tworzący zespół rockowy o nazwie „We’re Back in Shadow”  zaprezentowali swój kunszt instrumentalno- wokalny podczas wieczornego koncertu. W programie była również chwila na wręczenie nagród dla członków Wspólnot Mieszkaniowych z Osiedla 15 P.P. „Wilków” za udział w konkursie : „Najpiękniejszy teren zielony na Osiedlu” a organizatorem konkursu był Zarząd Osiedla 15 P.P. „Wilków” w Dęblinie. Wieczór był czasem wspólnej zabawy przy rytmach zespołu AUDIO. Dęblińskie „Zakończenie Lata” trwało do północy a obecni na nim mieszkańcy bawili się wspaniale. 
 
Mamy nadzieję, że pierwsza sobota września wpisze się już na stałe w kalendarz dęblińskich spotkań pod nazwą „Zakończenie Lata” i będzie naszym lokalnym świętem, na którym każdy będzie bawił się znakomicie.  
 
Organizatorem „Zakończenia Lata” była Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka.
 
Imprezę monitorowała, koordynowała i poprowadziła Asystent Burmistrza od Promocji Miasta - Monika Bąkała. 
 
Tekst: Monika Bąkała
Zdjęcia: Elżbieta Wróbel
 

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczącym w sobotnim „Zakończeniu Lata”  Zarządom Osiedlowym oraz mieszkańcom Dęblina za obecność. To dzięki Państwa pracy, zaangażowaniu udało się stworzyć niepowtarzalną atmosferę i klimat do wspólnej integracji. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy kontynuować to co udało nam się zapoczątkować w ostatnią sobotę i stanie się to dobrą tradycją w Naszym Mieście.

 

Z wyrazami szacunku i uznania.
Burmistrz Miasta Dęblin
Beata Siedlecka

 

Powrót