r. Imieniny:
logo

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

28.11.2019
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. MBP Filia Rycice zaprosiła dwie grupy dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Dęblinie do wspólnego świętowania.

W naszej wspólnej zabawie nie tylko uczestniczyły małe i duże misie, ale przede wszystkim dzieci oraz Panie, które pomagały w zabawie. W czasie spotkania w bibliotece, dzieci wysłuchały ciekawej historii powstania pluszowego misia, obejrzały pokaz slajdów o jednym z najsławniejszych misiów - Kubusiu Puchatku, odgadywały, którego misia znają, prześcigały się w nazewnictwie i opisywaniu kolorów oraz liczeniu misiów na zdjęciach.
 
Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z odgadywaniem zagadek obrazkowych i słownych o znanych misiach. Bardzo dobrze władając kredkami rysowały swoich ulubieńców na kartkach. Natomiast zabawa
z narysowaniem misia z zawiązanymi oczami była najbardziej entuzjastyczna. Największe brawa zebrała pani Przedszkolanka, która wzorcowo z zawiązaną na oczach apaszką narysowała misia tak, że dzieci były zachwycone.
 
Wszyscy byli radośni i uśmiechnięci, dzieci chętnie odpowiadały na trudne pytania z pokazu slajdów, a w nagrodę otrzymywały gumowe misie Haribo. Przedszkolaki miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu wierszyków, książek czy filmów. Dzieci naśladując misia jadły miodek, łowiły ryby (cukierki) dla swojego pluszowego misia, oraz ratowały go przenosząc ponad wodą. Zaprezentowane zostały też książki, które można znaleźć na naszych półkach w bibliotecznym kąciku dla najmłodszych. Dzieci „czytały” swoim misiom bajki wprost do uszka - wymyślając różne śmieszne historie. Pomysł bardzo się spodobał i będzie wykorzystywany w przedszkolu. Nie zabrakło również wspólnych zabaw oraz quizów i zgadywanek. Przy dźwiękach piosenek o misiach przedszkolaki bawiły się śpiewając i tańcząc.
 
Dzieci złożyły wszystkim misiom życzenia i odśpiewały chórem „Sto lat”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe misie do pokolorowania i zostały obdarowane prezentami w postaci pudełek śniadaniowych z kolorowymi nadrukami ufundowane przez właścicieli sklepu „Viola” dzięki Pani Dyrektor MBP w Dęblinie. W trakcie wszystkich spotkań było wiele radości i zabawy a nagrodą dla organizatorów był radosny uśmiech przedszkolaków i ich opiekunów.
 
Opracowała D. Jarosz
 
Powrót