r. Imieniny:
logo

DĘBLIN I PUŁAWY POBIEGNĄ "WILCZYM TROPEM"

19.12.2016
Dęblin i Puławy pobiegną "Wilczym Tropem" Uczestnicy wystartują w samo południe w niedzielę 26 lutego 2017 r. Start i meta zlokalizowana zostanie na stadionie MOSiR w Puławach. Z kolei, o godz. 16.00 na terenie Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie odbędzie się ognisko integracyjne pod hasłem "Niezłomni są w nas". Planowany jest również bieg honorowy na dystansie 1963 metry.

Trasa biegu głównego na 5 kilometrów wieść będzie przez las, w okolicach puławskich obiektów sportowo - rekreacyjnych. Odbędą się również: bieg honorowy na 1963 metry - dystans symbolizuje datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka, pseudonim "Laluś" oraz bieg dla dzieci na 400 metrów.

Akcja "Tropem Wilczym" organizowana jest w celu upamiętnienia polskich bohaterów podziemia antykomunistycznego, których święto przypada na dzień 1 marca.

Zapisy: tropemwilczym2017@gmail.com, tel. 514 087 747.

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem i ograniczoną ilość pakietów startowych trzeba zapisywać się wcześniej. Każdy uczestnik otrzyma medal (dla trójki zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziane są także dodatkowe upominki), oraz koszulkę z wizerunkiem wybranego Żołnierza Niezłomnego.

Organizatorami lokalnymi „Wilczym Tropem 2017” – Puławy, Dęblin są: Marcin Mizera – Tygodnik Powiśla, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie.


Powrót