r. Imieniny:
logo

ZAKOŃCZENIE LATA 2017

05.09.2017
Zakończenie Lata 2017 W harmonogramie imprez Miasta Dęblin „Zakończenie Lata” ma już swoje stałe miejsce. Tegoroczny piknik odbył się dnia 3 września zrzeszając mieszkańców miasta na Targowisku Miejskim przy ul. Niepodległości.

W sobotni wieczór pogoda nie rozpieszczała – niebo było pochmurne a co jakiś czas spadał tzw. kapuśniaczek, mimo to pojawiła się dość liczna grupa mieszkańców, która przystąpiła do wspólnej zabawy.


Jak co roku gospodynie z  zarządów osiedlowych Miasta Dęblin przygotowały stoiska z przysmakami, którymi częstowały przybyłych gości. Na stołach nie brakowało przysmaków tj. chleb własnego wypieku, smalec ze skwarkami, ogórki kiszone, ciasta z sezonowymi owocami, kiełbasy, kabanosy, pierogi, bigos, grochówka, paszteciki oraz miody z własnych pasiek itd.

Każde stoisko było przystrojone pięknymi kompozycjami kwiatowymi oraz wieńcami. Zapachy, które towarzyszyły nie pozwalały przejść obojętnie obok żadnego stanowiska i skosztowania przygotowanych potraw. W zamian za poczęstunek i wspólne biesiadowanie można było wesprzeć poszczególne zarządy na cele, które wcześniej sobie założyły.


Podczas tegorocznego „Zakończenia Lata” swoje stanowiska zaprezentowały 4 zarządy: Osiedle Lotnisko, Osiedle Irena, Osiedle Rycice i Osiedle Młynki.


Program artystyczny rozpoczął się od zabaw i konkursów dla najmłodszych uczestników.  Koncert „Bajkowy Świat” w wykonaniu Ani Kukawskiej znanej z serialu Policjantki i Policjanci zaczarował przybyłe dzieci, które nie ukrywały uśmiechów na twarzy.


Mieliśmy również zaszczyt gościć a jednocześnie być świadkiem występu Wiktorii Ostrowskiej. Wiktoria to 17 letnia tancerka, która zaprezentowała nam swój układ w kategorii jazz, modern, disco i hip-hop.  We wszystkich tych kategoriach młoda artystka jest mistrzynią świata, europy i polski. Zadziwiała swoja gibkością i elastycznością gromadząc ogromne brawa.


Gwiazdą wieczoru był wszystkim dobrze znany NORBI, który porwał publiczność takimi utworami jak „ Nie zaczepiaj mnie” czy „ Kobiety są gorące”. Dalszą cześć zabawy tanecznej poprowadził zespół REFLEX grając muzykę na żywo.


Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Dęblin oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie.


Dęblińskie zakończenie lata trwało do późnych godzin nocnych a obecni na nim mieszkańcy bawili się wspaniale.


Sporządził: Kamil Krypski
Asystent Burmistrza Miasta Dęblin
Tel. 81 883 01 58
Powrót