r. Imieniny:
logo

WIGILIJNE SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI

29.12.2017
WIGILIJNE SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI Tradycją jest już coroczne spotkanie wigilijne burmistrz miasta Dęblin Beaty Siedleckiej, samorządowców oraz mieszkańców Dęblina. Dnia 20 grudnia 2017 roku o godz. 15:30 odbyła się wigilia miejska na placu przed urzędem miasta.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie Monika Bąkała witając wszystkich zgromadzonych. Następnie harcerze z ZHP przekazali na ręce Burmistrz Betlejemskie Światło Pokoju - symbol ciepła, miłości i nadziei. Burmistrz miasta złożyła bożonarodzeniowe życzenia wszystkim mieszkańcom miasta Dęblin.

Głos zabrał również ks. Zbigniew Daniluk -  Proboszcz Parafii p.w. Świętego Piusa V w Dęblinie, który poprowadził wspólną modlitwę.

Po wspólnej modlitwie wszyscy uczestnicy wigilii miejskiej składali sobie życzenie przełamując się opłatkiem. Długo dziękowali sobie za przeżyty rok 2017 r i życzyli sobie wszystkiego najlepszego na następny 2018 rok. Nie zabrakło ciepłych słów i wzruszeń.

Całe spotkanie odbyło się na tle szopki bożonarodzeniowej oraz przy dźwiękach kolęd wykonywanych przez dzieci z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie.

Jak każda wigilia również i miejska nie mogła odbyć się bez tradycyjnych potraw, takich jak barszcz czerwony, pierogi czy kapusty z grochem. Poczęstunek był przygotowany dla wszystkich przybyłych a za wydawanie posiłków odpowiedzialni byli pracownicy Opieki Pomocy Społecznej w Dęblinie.

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci i refleksji nad tym co już za nami jak i nad tym co przed nami.

Było to miłe i wzruszające spotkanie, panowała bardzo ciepła i życzliwa atmosfera.


Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.
Powrót