r. Imieniny:
logo

POPOŁUDNIE Z FILHARMONIĄ W SP NR 5

26.02.2018
POPOŁUDNIE Z FILHARMONIĄ w SP nr 5 Wieloletnią tradycją ZSO w Dęblinie są spotkania z Filharmonią Narodową, w których uczestniczą zwykle starsi uczniowie naszej placówki. Tym razem - 22 lutego 2018r. - koncert adresowany był do najmłodszych uczniów klas 0-4 SP.

Artyści zaprezentowali program muzyczno- taneczny  pt. „Szalone lata dwudzieste”. Spotkanie rozpoczęło się melodią skomponowaną przez  Henryka Kuźniaka „Ragtime”,  znanym motywem przewodnim z filmu „Vabank”.  Później pani konferansjer wprowadziła nas w klimat kabaretów i kawiarni artystycznych międzywojnia opowieścią o Andzi (dziewczynie, która marzyła o pracy w rewii). Przy akompaniamencie pianina i saksofonu Andzia zatańczyła „Tango andrusowskie”, którego piękną melodię zawdzięczamy Jerzemu Petersburskiemu. Następnie  podczas castingu zaprezentowała  wesołego charlestona. Publiczność wciągnięta do gry,  brawami zdecydowała  o angażu  Andzi do kabaretu rewiowego. Artyści  zaprezentowali tak ciekawą i barwną  opowieść o latach dwudziestych, że cała publiczność  żywiołowo reagowała na znane melodie. Uzupełnieniem wędrówki muzycznej  po Warszawie, nazywanej wówczas „Paryżem Północy”  były piękne kostiumy z początku XX wieku.

Repertuar przygotowany przez  artystów Filharmonii  Narodowej dla najmłodszych melomanów pokazał, że muzyka  łagodzi obyczaje, łączy pokolenia i przenosi nas w „szalone lata  dwudzieste”.

Monika Busz

Powrót