r. Imieniny:
logo

INAUGURACYJNY KONCERT IV-GO MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA Z MUZYKA ORGANOWĄ.

04.07.2018
INAUGURACYJNY KONCERT IV-GO MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA Z MUZYKA ORGANOWĄ. Dnia 1 lipca 2018 roku o godzinie 18:00 odbył się koncert inauguracyjny IV – go Międzynarodowego Spotkania z Muzyka Organową w Dęblinie. Kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Piusa V Papieża po mszy o godzinie 17:00 zamienił się w świątynię wirtuozji muzyki organowej. Jak co roku serię koncertów rozpoczął Jerzy Kukla odpowiedzialny za kierownictwo artystyczne i ich prowadzenie.

Uroczystego otwarcia czwartej edycji spotkania z muzyką organową dokonała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka. – „…Szanowni Państwo mam ogromny zaszczyt i przyjemność ogłosić że IV Międzynarodowe Spotkanie z Muzyką Organową  w Dęblinie uważam za otwarte. Dajmy się ponieść tej wyjątkowej i magicznej chwili. Wierzę, że atmosfera inauguracyjnego koncertu w pełni spełni Państwa oczekiwania i zachowa na dłużej niepowtarzalną atmosferę świata wielkiej muzyki.”

W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Dęblina głos zabrała Aneta Piwońska.

Po uroczystym otwarciu mogliśmy przejść do meritum sprawy i wsłuchać się w koncert organowy polskiego artysty Zygmunta Strzępa o przydomku artystycznym Vincent de Pol. Między innym słuchacze mogli posłuchać utworów wielkich kompozytorów takich jak Johann Sebastian Bach.

Artysta po koncercie został nagrodzony długimi owacjami na stojąco przez słuchaczy koncertu jak również otrzymał bukiet kwiatów i upominek w postaci gadżetów promocyjnych naszego miasta.

 

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii i uczestnictwa w następnych koncertach, które odbędą się w dniach 8/15/22 lipca br. O godzinie 18:00 w Kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie.

Powrót