r. Imieniny:
logo

„ZAKOŃCZENIE LATA 2018”

05.09.2018
„ZAKOŃCZENIE LATA 2018” Impreza pt. „Zakończenie Lata” ma swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń Miasta Dęblin. Tym razem piknik odbył się 1 września tak jak co roku na Targowisku Miejskim przy ul. Niepodległości 9.

Tego sobotniego wieczoru pogoda dopisała – było bezchmurnie i słonecznie co przyczyniło się do przybycia dużej ilości mieszkańców.

Tradycją tego wydarzenia są  międzyosiedlowe spotkania, gdzie możemy zobaczyć stoiska i wystawy przygotowane przez Zarządy Osiedlowe Miasta Dęblin. Przygotowane stoiska wypełnione są po brzegi przysmakami tj. chleb własnego wypieku, smalec ze skwarkami, ogórki kiszone, ciasta z sezonowymi owocami, kiełbasy, kabanosy, pierogi, bigos, grochówka, paszteciki oraz miody z własnych pasiek itd. Zapachy, które towarzyszyły przygotowanym przysmakom nie pozwalały mieszkańcom przejść obojętnie, co spowodowało sąsiedzki i małomiasteczkowy klimat integrujący mieszkańców. W zamian za poczęstunek dobrowolnie można było wesprzeć poszczególne zarządy na cele, które sobie wcześnie założyły. Oczywiście nie były to jedyne atrakcje, mogliśmy również wziąć udział np. w loterii, obejrzeć wystawę fotograficzną  czy zakupić rękodzieła twórców ziemi dęblińskiej. Podczas tegorocznego „Zakończenia Lata”  zaprezentowało się 8 zarządów: Osiedle Lotnisko, Osiedle Irena - Starówka, Osiedle Rycice, Osiedle Młynki, Osiedle Mierzwiączka – Pułaskiego i Osiedle Michalinów.

 
Program tegorocznego „Zakończenia Lata” rozpoczął się atrakcjami i zabawami dla dzieci z Zespołem Czekolada Kids. Animacje i konkursy prowadził kolorowo ubrany klaun wraz ze swoimi pomocnicami rozbawiając dzieci magicznymi sztuczkami. Do dyspozycji najmłodszych był również wóz strażacki, który został udostępniony przez Ochotniczą Straż Pożarną z Masowa.


Kolejny punkt programu to koncerty w rytmie DISCO, mianowicie mogliśmy podziwiać wschodzące gwiazdy tego rodzaju muzyki tj. DZIKU, TOMASZ DISCO, ROBERT MAYS czy czarnego konia programu DISCO STAR ZESPÓŁ WOOW. Koncerty trwały do godziny 21:30 wtedy to właśnie na scenę została poproszona Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, która podziękowała za wspaniałą organizację i zabawę wszystkim zaangażowanym jednocześnie życząc dalszej zabawy. Burmistrz wraz z mieszkańcami dokonała wspólnego odliczania 10, 9,…3, 2, 1, które przeniosło nas do pokazu fajerwerków przygotowanych przez Zarząd Osiedla Michalinów.

 

Zabawę taneczną poprowadził zespół „THE Midas BAND”. Dęblińskie „Zakończenie Lata” trwało do późnych godzin nocnych a obecni na nim mieszkańcy co było widać bawili się wspaniale.

 

 

Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Dęblin oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

Sponsorzy: Santander Consumer Bank (oddział Dęblin)

 

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.

Powrót