r. Imieniny:
logo

WYJAZD UCZNIÓW LO DO HISZPANII W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

17.10.2018
WYJAZD UCZNIÓW LO DO HISZPANII W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ W dniach 22 – 29 września 2018 roku, pięcioro uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie pod opieką nauczyciela języka angielskiego Erwina Freliszka wzięło udział w szkolnej wymianie w ramach partnerskiego projektu Erasmus +. W realizacji projektu uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie z Cypru, Turcji oraz Hiszpanii.

Spotkanie odbyło się w malowniczej miejscowości Betanzos w Hiszpanii, a jego celem było przetestowanie przez uczniów elektronicznych narzędzi diagnostycznych do badania predyspozycji oraz umiejętności zawodowych uczniów.

W ramach programu mobilności strona hiszpańska zorganizowała także wycieczki edukacyjne. Młodzież zapoznała się z atrakcjami turystycznymi miejscowości Santiago de Compostela i La Coruna. Program zwiedzania obejmował m.in. uniwersytet i katedrę w Santiago de Compostella, wieżę Herkulesa, czyli najstarszą działającą latarnię morską oraz Muzeum Archeologiczne i Historyczne. Kolejnym ciekawym doświadczeniem dla uczniów było zwiedzenie zakładu firmy Inditex – właściciela marek odzieżowych Zara, Bershka, Pull&Bear i Massimo Dutti.

Spotkanie w Hiszpanii przyniosło korzyści dla wszystkich uczestników wyjazdu. Młodzi ludzie ze szkół partnerskich nawiązali nowe kontakty i przyjaźnie, poznali nowe kultury i mieli okazję doskonalenia znajomości języka angielskiego.

Był to wyjątkowy czas, po którym pozostanie wiele miłych wspomnień i wrażeń.

                                                                                                                                     Erwin Freliszek

 

LINK: http://www.lo.deblin.pl/aktualnosci-liceum/676-wyjazd-uczniow-lo-do-hiszpanii-w-ramach-projektu-erasmus

Powrót