r. Imieniny:
logo

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLAS: IVA, IVB I VIA

17.10.2018
Wycieczka do Warszawy klas: IVa, IVb i VIa W środę 10 października klasy IV a, IV b i VI a pod opieką wychowawczyń: Małgorzaty Jakubik - Kopeć, Beaty Byś, Iwony Kamer i Beaty Sokołowskiej z okazji Dnia Chłopaka wybrały się na wycieczkę do stolicy. Najważniejszym punktem zwiedzania był stadion PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego, który samym widokiem zewnętrznym wywołał wśród większości uczniów efekt „wow”.

Zwiedzanie stadionu przebiegało ekskluzywną trasą VIP przeznaczoną dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów i kibiców. Uczniowie poznali  szczegóły dotyczące wielkości, funkcjonowania i przeznaczenia stadionu,  m.in. dowiedzieli się, dlaczego krzesełka na stadionie nie są ułożone zgodnie z barwami narodowymi. Obejrzeli Lożę Kryształową zaprojektowaną przez Ewę Minge, w której znajduje się żyrandol wykonany z kryształków Svarowskiego, Lożę Platynową przeznaczoną dla wyjątkowych gości. Przewodnik powiedział, że podczas EURO 2012 wynajął ją właściciel Chelsea Londyn – Roman Abramovic, jednak sam się w niej nie pojawił. Udostępnił ją swoim bliskim znajomym. Sam zaś wynajął lożę, znajdującą się po drugiej stronie stadionu, żeby obserwować swoich znajomych, czy dobrze się bawią. Najbardziej emocjonujące było zwiedzanie szatni  piłkarzy i sali konferencyjnej. Niektórzy uczniowie mogli usiąść na miejscach swoich idoli: Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego i Jakuba Błaszczykowskiego. Kolejnym etapem zwiedzania była wielowyznaniowa kaplica, w której odbywają się chrzty i śluby. Na koniec zwiedzania udaliśmy się po stromych schodach na punkt widokowy,  z którego widać cały stadion.


Kolejnym etapem zwiedzania było Stare Miasto. Rozpoczęliśmy naszą  wycieczkę  od imponującej Kolumny  Zygmunta III Wazy. Następnie przemaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Uczniowie podczas dalszej wędrówki mogli podziwiać  pomnik warszawskiej Syrenki oraz wysłuchać  historii symbolu Warszawy. 


Na zakończenie wycieczki po długim dniu wrażeń pojechaliśmy do McDonald’s. Wracaliśmy  do domu w dobrych humorach,  zadowoleni z udanej wycieczki.


Beata Byś i Małgorzata Jakubik - Kopeć
 

LINK: http://www.lo.deblin.pl/sp5-deblin/aktualnosci-sp5/679-wycieczka-do-warszawy-klas-iva-ivb-i-via 

Powrót