r. Imieniny:
logo

TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

30.11.2018
TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI
“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”. (Flora Edwards)

W dniach 19 – 23 listopada 2018 r. miał miejsce w naszej szkole Tydzień tolerancji i życzliwości w ramach Międzynarodowego Dnia Tolerancji, Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. W ramach akcji, przygotowanej przez klasę II a i wychowawczynię p. Darię Madejską, przez cały tydzień prowadziliśmy szereg działań.
 
Uczniowie już pierwszego dnia mogli przekazać dobre słowo śpiewająco, dedykując piosenkę swoim szkolnym towarzyszom podczas „Koncertu Życzeń”. Kolejnego dnia wraz z nauczycielami dokonywali wyboru na najbardziej tolerancyjnego i życzliwego ucznia w klasie. Klasowym zwycięzcom zostały wręczone ordery tolerancji i życzliwości wraz ze słodką niespodzianką.
 
Ponadto, na drzwiach sal lekcyjnych powstała Szkolna Aleja Życzliwości z cytatami o tolerancji i życzliwości. Jednak odczytanie ich nie było takie łatwe, gdyż wiadomości zostały ukryte w postaci kodów QR i aby je rozszyfrować  uczniowie musieli skorzystać ze specjalnej aplikacji w telefonie. Każda klasa miała za zadanie odczytanie wszystkich kodów i znalezienie autora „złotej myśli”. Wśród prawidłowo wypełnionych kart odpowiedzi została wylosowana jedna, a w nagrodę zwycięska klasa otrzymała możliwość skorzystania z dowolnego dnia „bez pytania”.
 
Na uczniów czekała również „Życzliwa poczta” - kolejna sposobność do obdarowania kogoś miłym i serdecznym słowem, a może nawet do przeprosin. Uczniowie zostali również poczęstowani słodkimi wypiekami z „dobrym słowem”, własnoręcznie przygotowanymi przez uczniów kl. II a.
    
Przez cały tydzień na uczniów czekała także na szkolnym korytarzu „Ściana dobrych myśli i pozdrowień” – miejsce, gdzie społeczność szkolna mogła przelać na papier dobrą myśl, pozdrowić kogoś lub podziękować za ocenę z klasówki. Z okazji postanowili również skorzystać nauczyciele, umieszczając tam swoje pozdrowienia dla uczniów.
    
Tematyka tolerancji i życzliwości gościła również przez cały tydzień na lekcjach z wychowawcą. Uczniowie  brali udział w scenkach, a także przygotowywali  plakaty związane z tematyką akcji.
    
Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z gazetką tematyczną.
        
Szkolny Tydzień Tolerancji i Życzliwości uświadomił społeczności szkolnej ważne wartości w życiu człowieka, przybliżył znaczenie tolerancji, przyjaźni, koleżeństwa i pomocy drugiemu człowiekowi. Mamy nadzieję, że w naszej szkole życzliwość i tolerancja będą gościć każdego dnia, gdyż dzięki nim życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.
 
Daria Madejska
Powrót