r. Imieniny:
logo

WIGILIA MIEJSKA DĘBLIN 2018.

21.12.2018
Wigilia Miejska Dęblin 2018. Dnia 19 grudnia 2018 r. o godzinie 15:30 na placu przed Ratuszem Miejskim, jak co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się „Wigilia Miejska”. Jest to spotkanie Burmistrza Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej z mieszkańcami naszego miasta, pracownikami urzędu , placówek podległych jak i przedstawicieli instytucji działających w cały mieście i powiecie.

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Monika Bąkała powitała wszystkich przybyłych. Dziewczynki Ola i Hania młode wychowanki Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie recytowały wiersz o wigilii wprowadzając w świąteczny nastrój. Harcerze z dęblińskiego szczepu Związku Harcerstwa Polskiego „Feniks ” przekazali na ręce burmistrz miasta betlejemski światełko, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Burmistrz Siedlecka złożyła noworoczne życzenia mieszkańcom naszego miasta oraz przybyłym gościom. Wspólną modlitwę poprowadził   ks. Zbigniew Daniluk -  Proboszcz Parafii p.w. Świętego Piusa V w Dęblinie. Po zaśpiewaniu kolędy odbyło się dzielenie opłatkiem. Była to okazja do składania życzeń bliskim, rodzinie, współpracownikom, ale i nieznajomym. Na zakończenie spotkania wszyscy mogli poczęstować się gorącym czerwonym barszczem, kapustą z grzybami, wigilijnymi pierogami czy też świątecznym makowcem. Potrawami częstowali pracownicy Opieki Pomocy Społecznej w Dęblinie.

Spotkanie wigilijne odbyło się na tle choinki i szopki bożonarodzeniowej oraz przy dźwiękach kolęd wykonywanych przez młodzież z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie.

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci i refleksji nad tym co już za nami jak i nad tym co przed nami. Było to miłe i wzruszające spotkanie, panowała bardzo ciepła i życzliwa atmosfera w coraz większym gronie.

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.
Powrót