r. Imieniny:
logo

RODZINNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 90. URODZIN W DĘBLINIE

21.01.2019
RODZINNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 90. URODZIN W DĘBLINIE W niedzielę 20 stycznia 2019 r. swoje 90. urodziny obchodził rodowity mieszkaniec Dęblina – Lucjan Ochal. W uroczystości rodzinnej wzięli udział najbliżsi jubilata, Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, Radny Rady Miasta Dęblin Artur Marzysz oraz przedstawiciele OSP Masów.

Lucjan Ochal, syn Władysława i Heleny, urodził się 17 stycznia 1929 roku w Masowie  w Dęblinie. W 1951 rozpoczął pracę przy budowie lotniska w Dęblinie, w latach 70. był Przewodniczącym Zarządu Wspólnoty Gruntowej w Masowie, następnie wiele lat spędził w Wojskowych Zakładach Naprawczych, gdzie pracował aż do emerytury. Był świetnym organizatorem wszelkich działań społecznych na rzecz rozwoju Masowa, jak i całego miasta Dęblin. Jednym z większych sukcesów jest budowa kaplicy w Masowie należąca do parafii Św. Piusa V.

Jest inicjatorem i założycielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Masowie. W latach od 1960-1975 pełnił funkcję Prezesa OSP Masów sprawując pieczę nad społecznym dziełem. W dowód uznania za wkład pracy i zaangażowanie strażacy w październiku 2017 r. ochrzcili nowo otrzymany wóz strażacki jego imieniem. W Międzynarodowy Dzień Strażaka w 2018 r. Lucjan Ochal przekazał na ręce druhów pamiątkową pierwszą syrenę OSP Masów, która zajmuje obecnie w remizie honorowe miejsce.

Podczas jubileuszu Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wraz z Radnym Rady Miasta Dęblin Arturem Marzysz złożyli gratulacje życząc dalszych lat życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu. Wśród zaproszonych gości pojawili się również wdzięczni strażacy OSP Masów na czele z prezesem Sebastianem Bargiełowskim oraz poprzednim prezesem OSP Masów i jednocześnie wieloletnim przyjacielem pana Lucjana – Markiem Redą.

Pan Lucjan cieszy się na co dzień opieką wspaniałej, jedynej córki Anny wraz z zięciem Adamem. Z wielką wdzięcznością i oddaniem odwiedzają go również wnuki – Kasia, Marta i Michał. Z całego serca życzymy dużo zdrowia, radości i tak wyjątkowych ludzi wokół na kolejne lata życia!

Powrót