r. Imieniny:
logo

ROZPOCZĘCIE SEZONU WODNEGO STOWARZYSZENIE ODBUDOWA PRZYSTANI DĘBLIN

10.05.2019
ROZPOCZĘCIE SEZONU WODNEGO STOWARZYSZENIE ODBUDOWA PRZYSTANI DĘBLIN Oficjalne rozpoczęcie sezonu wodnego za nami. W ubiegłą niedzielę uczestnicy spływu zawinęli do dęblińskiej przystani.

Spływ odbył się w dniach 27-28 kwietnia na rzece Wieprz. Uczestnicy kajakami i łodziami wypłynęli w sobotę z Baranowa. Zawinęli do Kośmińskiego portu, gdzie biwakowali przy ognisku. W niedzielę rano do wyprawy przyłączyli się nowi miłośnicy rekreacji wodnej i razem spłynęli do przystani Dęblina gdzie powitała ich Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka. Spływ zakończył się wspólnym ogniskiem przy Miejski Domu Kultury w Dęblinie.

Organizatorem spływu kajakowego była Przystań Wisła Dęblin. Partnerem wydarzenia była dęblińska wypożyczalnia kajaków Kajakami po Wieprzu oraz Kemping Zielona Dolina w Kośminie.

Wydarzenie rozpoczęło sezon wodny w Dęblinie. W tegorocznych planach Przystań Wisła Dęblin ma udział w Dniach Dęblina. – Będziemy pływać łódką z pasażerami za tak zwaną cegiełkę dla Przystani Dęblin. Podczas Good Morning Dęblin na początku lipca będziemy stacjonować przy jednostce na Twierdzy. Będziemy tam pontonami, będzie nasz namiot, wystawa zdjęć z przystani. Będziemy jeszcze brali udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa. Poza tymi wydarzeniami latem mamy czas na różne prace na przystani, pływanie, szkolenia – informuje Mariusz Zajączkowski, Prezes stowarzyszenia “Przystań Wisła Dęblin”.

Ponadto w najbliższym czasie Leszek Naziemiec w ramach projektu Odyseja Wiślana, wyruszy z Kazimierza Dolnego do Dęblina. – Zamierzamy go asekurować przez cały odcinek od Kazimierza Dolnego do Dęblina – dodaje Zajączkowski.

Więcej zdjęć na: https://deblinnews.pl/2019/05/01/przystan-wisla-deblin-sezon-wodny-juz-otwarty/?fbclid=IwAR0lK5cQFQ3UU-5hBrQPgoMjUZ2ksHn6SWEEMkS5gJqX1M3MNXYz3ZThVgs

 

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.
Powrót