r. Imieniny:
logo

SUKCES NADWIŚLAŃSKICH BABECZEK !

08.09.2022
wieniec Jest nam niezmiernie miło podzielić się z Państwem tym sukcesem. W ubiegły piątek, 02.09.2022 r. Koło Gospodyń Miejskich w Dęblinie "Nadwiślańskie Babeczki" zajęło I miejsce w powiatowym konkursie na wieniec dożynkowy. W związku z tym w najbliższą niedzielę, 11.09.2022 r. w Radawcu wieniec "Nadwiślańskich Babeczek" będzie reprezentował powiat rycki w dożynkach wojewódzkich.

Zaprezentowany wieniec dożynkowy jest współczesny, nawiązujący do tradycji i symboliki sakralnej. Na drewnianym stelażu umieszczono kosz, symbolizujący bogactwo dęblińskiej ziemi, urodzaj tegorocznych plonów. Na pierwszym planie znajduje się chleb w dłoniach, symbol życia i ciężkiej pracy ludzkiej. Tuż za nim usytuowany został kielich z hostią. Wieniec został uwity z kłosów: pszenicy, owsa, żytai jęczmienia. Do dekoracji użyto różnego rodzaju ziaren, traw polnych, ziół, kwiatów owoców i warzyw.  Wszystkie materiały są naturalne i zostały pozyskane z okolicznych pół, łąk, sadów oraz ogrodów. Wieniec został ozdobiony wstążkami w barwach narodowych i gminnych.

 

Prace nad wieńcem trwały prawie dwa tygodnie. Były wykonywane popołudniami w siedzibie koła przy ulicy 1 Maja 160 w Dęblinie.  

 

Nadwiślańskie Babeczki stworzyły nie tylko wieniec, który jest powodem do dumy, ale przede wszystkich życzliwą i pełną zaangażowania atmosferę. Okazało się że nasze gospodynie miejskie chcą i potrafią współpracować, niezależnie od wieku i wykonywanej profesji.

 

"Po ukończeniu wieńca, okazało się że nasze spotkania są dla nas ważniejsze od wyniku konkursu. Już za nimi tęsknimy. Uznajemy to za nasz prawdziwy sukces." - Grażyna Ochal

 

Autor: Grażyna Ochal / Koło Gospodyń Miejskich w Dęblinie "Nadwiślańskie Babeczki"

 

Miasto Dęblin Pozytywnie

Powrót