r. Imieniny:
logo

„KONCERT NOWOROCZNY 2023” FOTORELACJA CZ. 2

16.02.2023
„Koncert Noworoczny 2023” fotorelacja cz. 2 Miasto Dęblin jako jedno z niewielu w Polsce, może poszczycić się obecnością i działaniami na swoim terenie Orkiestry Wojskowej. Pragnąc wykorzystać po raz kolejny potencjał tej niezwykle zdolnej formacji zorganizowany został już po raz trzeci „Koncert Noworoczny”, który odbył się w dniu 10 lutego br. o godz. 18, w Sali Widowiskowej Klubu Uczelnianego Lotniczej Akademii Wojskowej.

Koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Dęblinie pod batutą Kapelmistrza por. Marcina Bąby, dostarczył nam wielu pozytywnych emocji i pięknych uniesień artystycznych. Wydarzenie uświetnili wspaniali soliści: Bogumiła Dziel-Wawrowska, Piotr Rafałko i st. chor. sztab. Robert Szczerba, a koncert poprowadził Tomasz Szuran - konferansjer Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który niezwykle barwnie wprowadzał nas w kolejne utwory, przedstawiając ich historię oraz przekonywał jak ważna w twórczości jest inspiracja.

Koncert podzielony został na dwie części. Pierwsza - klasyczna, na którą złożyły się m.in. najpiękniejsze walce, najsłynniejsze arie z oper i operetek oraz skoczne polki. Podczas drugiej części artyści zaprezentowali aranżacje współczesnych, polskich i światowych przebojów. Publiczność usłyszała m.in. utwór z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego "Zacznij od Bacha", "C'est la vie" Wiesława Pieregorólka, czy wiązankę największych przebojów zespołu Kombi. Repertuar tego wieczoru był niezwykle bogaty i różnorodny, a wykonania emocjonujące. Występ zakończony został owacjami na stojąco i wiązanką na bis, na którą złożyły się największe przeboje kultowego zespołu ABBA.

Podczas wydarzenia odbyła się również zbiórka charytatywna na rzecz Fundacji "Hospicjum- Razem możemy więcej", która miała na celu zebranie środków finansowych na powstanie tarasu ogrodowego przy dęblińskim hospicjum.

To była już trzecia edycja „Koncertu Noworocznego” w Dęblinie, który wspólnie tworzyli: Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, Dowódca 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego gen. bryg. pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz, Rektor – Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur i Dowódca-Kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Dęblinie por. Marcin Bąba.

Szczególne podziękowania za włożony wkład pracy należą się pracownikom Wydziału oświaty, kultury, promocji i sportu Miasta Dęblin, jednostek jak i klubów; 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego i Lotniczej Akademii Wojskowej oraz 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego, podchorążym Lotniczej Akademii Wojskowej oraz Skrzydlatemu Wolontariatowi i wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.      

 

Zdjęcia: Urszula Krzemińska / Klub 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.

Tekst: ppor. Marlena Kuna / 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie

Agnieszka Bazyluk / Klub Uczelniany Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie

Kamil Krypski / Wydział oświaty, kultury, promocji i sportu / Miasto Dęblin

Miasto Dęblin Pozytywnie

 

 

Powrót